کد خبر: 1049002 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: احتمال تغییر وضعیت شهرستان‌های استان به نارنجی و قرمز وجود دارد.

به گزارش ایلنا، مجید شیرانی در خصوص شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص استان خوزستان و میزان مراودات هم استانیان با این استان، اثبات ورود ویروس جهش یافته به استان و چرخش داخلی آن، نگرانی‌ها از شیوع بیماری کووید ۱۹ همچنان در حال افزایش است.

شیرانی با اشاره به ممنوعیت تردد از شهرهای قرمز و نارنجی به عنوان مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، افزود: همچنان شاهد حضور خودروهایی از استان خوزستان در نقاط مختلف استان هستیم.

شیرانی در ادامه گفت: اگر چه بر اساس مقررات ستاد ملی مقابله با کرونا تنها یکی از شهرستان‌های استان اصفهان قرمز و حائز شرایط منع تردد است ولی از شهروندان این استان و هم استانی‌ها تقاضا می‌شود از تردد بین این این دو استان خودداری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تصریح کرد: با وجود تلاش شبانه‌روزی مسئولان و متولیان و اعمال محدودیت تردد، یکسری مبادی غیر رسمی ایجاد و ترددها از این مبادی در حال انجام است و گاهی مواردی از مراجعه بیماران مشکوک و مبتلای قطعی از استان خوزستان به مطب‌ها و مراکز درمانی این استان گزارش می‌شود که به شیوع بیماری کرونا و احتمال انتشار نوع جهش یافته ویروس در استان دامن می‌زند.

شیرانی خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی احتمال تغییر وضعیت شهرستان‌های استان به نارنجی و قرمز وجود دارد.

استان اصفهان بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری دانشگاه علوم پزشکی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر