کد خبر: 1048944 A

رسولیان به ایلنا خبر داد:

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: تاکنون در سطح کشور یک هزار و ۴۳۷ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشته اند.

به گزارش ایلنا، علی رسولیان در حاشیه سفر وزیر صمت به استان اردبیل با حضور در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به ظرفیت بالای استان اردبیل در راستای توسعه بخش صنعت این استان, عنوان کرد: با توجه به تقاضای بالایی که در سالجاری برای افزایش سرمایه گذاری و ایجاد واحدهای صنعتی در سطح کشور و همچنین اردبیل وجود دارد، افزایش واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران جزو اولویت‌های مهم سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران است.

وی افزود: تاکنون حدود ۹ هزار قرارداد واگذاری زمین برای ایجاد واحدهای صنعتی و تولیدی در سطح کشور منعقد شده که این رقم در مقایسه با سال گذشته رشد ۲ برابری داشته است.

معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در خصوص افزایش ظرفیت‌های لازم برای جذب سرمایه گذاران در استان, اذعان کرد: در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل یک طرح توسعه بسیار خوبی را برنامه ریزی کرده ایم که در راستای جذب سرمایه گذاران برای ایجاد واحدهای صنعتی جدید تاثیر بسزایی خواهد داشت.

رسولیان رصد واحدهای راکد و بررسی مشکلات آنان را جزو اولویت های سازمان شهرک های صنعتی برشمرد و گفت: در این خصوص حدود ۵۰۰ مشاور از بخش خصوصی و همجنین از دانشگاه ها به کارگیری شده اند تا ارزیابی های لازم در خصوص واحدهای راکد و نیمه راکد تولیدی و صنعتی کشور انجام شود.

وی ادامه داد: تاکنون در سطح کشور یک هزار و ۴۳۷ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشته اند که همچنان رصد و ارزیابی واحدهای راکد را به صورت جدی دنبال می‌کنیم تا بتوانیم واحدهای راکد را در راستای بازگشت آنان به چرخه تولید به حداقل برسانیم.

معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بیان کرد: با توجه به اینکه بخشی از منابع این سازمان از محل اعتبارات دولتی تامین می شود امیدواریم نتایج حاصل از بودجه سال آینده که به تصویب رسیده در راستای بهسازی و ارتقای زیرساخت های شهرک های صنعتی مثمرثمر باشد.

وی همچنین در خصوص رفع مشکلات آب در شهرک‌های صنعتی استان و تجهیز آن به آتش‌نشانی و رسیدگی به مشکلات زیرساختی شهرک ها از محل اعتبارات داخلی سازمان شهرک های صنعتی قول مساعد داد.

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

سرمایه گذاران اردبیل واحدهای صنعتی واگذاری زمین مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی، واحدهای صنعتی راکد و تعطیل علی رسولیان معاون صمت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر