کد خبر: 1048934 A

مدیر کل مدیریت بحران استان اعلام کرد؛

مدیر کل مدیریت بحران استان قزوین گفت: طبق آخرین آمار رئیس مرکز اورژانس کشور، تعداد مصدومان مرتبط با چهارشنبه آخر سال در استان قزوین تا به امروز ۸۰ نفر گزارش شده که نسبت به مدت مشابه قبل چهار برابر افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، قدرت اله مهدیخانی با بیان این مطلب، اظهار کرد: در سال گذشته به دلیل همه گیری بیماری کرونا و محدودیت های اعمال شده در سطح جامعه، آمار مصدومان تا حدودی نزولی بود ولی امسال عادی انگاری های موجود نسبت به بیماری کرونا موجب افزایش مصدومان این حوادث شده است.

 مدیر کل مدیریت بحران استان در خصوص لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه در راستای کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از چهارشنبه آخر سال، گفت: طبق آمار موجود، در سال های ۹۷ و ۹۸ به ترتیب ۱۱۲ و ۴۴ نفر مصدوم ناشی از برنامه های چهارشنبه آخر سال در استان داشته ایم که در چند مورد، این مصدومان دچار قطع و نقص عضو شده‌اند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در سال های اخیر با اقدامات کنترلی مسئولان امر و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی به ویژه از طریق رسانه و فضای مجازی، شاهد کاهش چشمگیری در تعداد فوتی ها و مصدومان سوانح چهارشنبه سوری بوده ایم و امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.

مهدیخانی افزود: علاوه بر تاکید به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و مثلث طلایی ماسک، فاصله اجتماعی و شستن دست ها، اظهار داشت: با توجه به وضعیت کرونا و اشغال بودن تخت های بیمارستانی و اورژانس، در صورت بروز تروما، سوانح و سوختگی، خدمات رسانی قطعا با مشکلاتی روبه رو خواهد بود.

این مسئول یادآور شد: امیدواریم هم استانی های عزیز به ویژه والدین گرامی نظارت کاملی بر رفتار فرزندان خود داشته باشند و از خرید، تهیه و ساخت ادوات و مواد منفجره خطرناک توسط آنها جلوگیری کنند.

 مدیر کل مدیریت بحران استان خاطرنشان کرد: همچنین خروج از منزل در شب چهارشنبه آخر سال محدود شود تا آمار سوانح کاهش یابد و هم استانی های عزیز با سلامت کامل به استقبال سال نو بروند.

استان قزوین چهارشنبه سوری مدیریت بحران مدیریت بحران استان قزوین اورژانس کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر