کد خبر: 1048740 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد ؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز ضمن قدردانی از مدافعان سلامت، با اشاره به افزایش آمار ابتلا و بستری و فوت براثر کرونا در استان خوزستان، به مراکز درمانی فارس اعلام آماده باش کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از علوم پزشکی شیراز مهرزاد لطفی و در دویست و هفتاد و هشتمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، خاطرنشان کرد: در این بحران نه تنها بیمارستان‌های دانشگاهی و دولتی، بلکه بیمارستان‌های غیردانشگاهی و خصوصی نیز با تلاش شبانه روزی در مقابله با کووید۱۹، مجموعه دانشگاه را حمایت کردند.

لطفی با تاکید براینکه غفلت از رعایت توصیه های بهداشتی از سوی مردم با خطر نگران کننده افزایش آمار مبتلایان و تهدید سلامت عمومی همراه است، ادامه داد: همچنین اینگونه سهل انگاری ها موجب به خطر افتادن جان کارکنان بهداشت و درمان نیز می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد که شهروندان ساکن استان فارس و دیگر نقاط کشور از سفر غیرضروری به شیراز و حضور در تجمعات به ویژه در مراکز خرید بدون رعایت فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک و رعایت کامل توصیه‌های بهداشتی، خودداری کنند.

لطفی تامین سلامت عمومی را نیازمند مشارکت تک تک افراد جامعه دانست و تاکید کرد: مردم برای مهار بیماری کووید۱۹ و کاهش آمار مبتلایان، باید از هرگونه اقدام خطرساز پرهیز کرده و با جدی گرفتن اصول بهداشتی، مانع از تهدید سلامت و جان عزیزانشان شوند.

وی ضمن پیگیری روند نمونه گیری‌های تشخیصی در استان در روز گذشته تاکنون؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت و تأکید کرد: گسترش میزان شناسایی مبتلایان در شرایط کنونی یک اولویت بوده و در این راستا لازم است نمونه گیری ها در استان افزایش یابد.

 

استان فارس بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی سلامت مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر