کد خبر: 1048435 A

جانشین ستاد مدیریت و مقابله با کرونای گیلان :

جانشین ستاد مدیریت و مقابله با کرونا گیلان از هموطنان خواست سفر به این استان را به زمان دیگری موکول کنند.

به گزارش ایلنا از رشت، محمود قاسم نژاد با بیان اینکه یک سال از شیوع و ورود بیماری کرونا به کشور می‌گذرد، اظهار کرد: در ماه‌های اخیر شاهد جهش جدید این ویروس در کشور هستیم.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارشات این ویروس جهش یافته در اکثر مناطق استان مشاهده شده است، افزود: به همین دلیل نیاز است در ایام پیش رو رعایت فاصله، حفظ بهداشت فردی و اجتماعی و ضدعفونی کردن دست‌ها با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گیرد.

جانشین ستاد مدیریت و مقابله با کرونا گیلان در ادامه با اشاره به اینکه شهروندان باید دورهمی ها و رفت و آمد در ایام نوروز را تعطیل و به زمانی بعد از کرونا موکول کنند، گفت: رعایت این نکته مهم که یکی از مهم‌ترین عوامل انتقال و انتشار کرونا در استان گیلان است به حفظ جان خود و خانواده کمک می‌کند.

وی به بیانات رهبر معظم انقلاب و همچنین مسئولان ارشد کشور در عدم سفر در ایام نوروز اشاره کرد و از همه هموطنان خواست تا در ایام عید به استان گیلان سفر نکنند.

قاسم نژاد با بیان اینکه بر اساس تصمیم ستاد ملی و استانی کرونا در ایام نوروز به هیچ سفری به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی انجام نخواهد شد، گفت: سفر به شهرهای سفید و آبی و زرد نیز با رعایت ۱۰۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی میسر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه انتظار داریم هموطنان سفرها را به زمان بهتری موکول کنند، تأکید کرد: در حال حاضر استان گیلان شرایط خوبی دارد لذا هموطنان می‌توانند با عدم سفر به این استان و شهروندان با رعایت جدی دستور العمل ها سبب استمرار این روند و کنترل و کاهش بیماری کرونا در گیلان شوند.

استان کشور ایام عید خانواده رهبر معظم انقلاب فردی و اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر