کد خبر: 1048405 A

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی خبر داد:

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی از توزیع بیش از ۱۰۳ هزار بسته معیشتی در قالب طرح «رزمایش مهربانانه» توسط خادمین امام رئوف میان اقشار نیازمند شهر مشهد و استان خراسان رضوی در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمد توکلی با اشاره به اینکه خادمان حضرت رضا(ع) در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری طرح «رزمایش مهربانانه» را از اردیبهشت ماه امسال آغاز کردند، گفت: پس از بسته شدن درهای حرم مطهر رضوی به واسطه شیوع ویروس کرونا و تقارن آن با ماه مبارک رمضان، جمعی از خادمان خیر بارگاه منور رضوی برای یاری محرومان و نیازمندان شهر مشهد، فرآیند آماده‌سازی بسته‌های معیشتی را در قالب طرح «رزمایش مهربانانه» در رواق های امام خمینی(ره) و کوثر حرم مطهر رضوی آغاز کردند تا سفره به ناچار پهن نشده افطار در حرم مطهر رضوی، به میان نیازمندان برود.

وی افزود: در قالب این طرح که از ابتدای اردیبهشت ماه سال ۹۹ آغاز شده و تاکنون نیز ادامه دارد، بیش از ۱۰۳ هزار بسته معیشتی شامل اقلام مصرفی ضروری خانواده‌ها همچون برنج، روغن، ماکارانی، عدس، چای، رب، پنیر و... میان اقشار نیازمند شهر مشهد و استان خراسان رضوی توزیع شد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و به دنبال آن تعطیلی مشاغل آزاد و بیکاری شمار زیادی از کارگران روزمزد، به پیشنهاد تولیت آستان قدس رضوی جمعی از خادمان خیّر آستان قدس رضوی فرآیند کمک‌رسانی به خانواده‌های نیازمند شهر مشهد را از ماه مبارک رمضان سال ۹۹ آغاز و روزانه بیش‌از یک هزار بسته معیشتی را در این ماه مبارک بین نیازمندان توزیع کردند.

استان خراسان رضوی برنج چای حرم مطهر مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر