کد خبر: 1048206 A

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد:

سخنگوی وزارت بهداشت آخرین وضعیت کرونایی استان های کشور را اعلام کرد که طی آن همچنان ۱۱ شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دکتر سیما سادات لاری گفت: در حال حاضر ۱۱ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۵۱ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۵۴ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

وی افزود: شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

همچنین بنابر اعلام دکتر علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بر اساس مصوبه‌ ستاد، سفر به شهرهای قرمز و نارنجی کاملا ممنوع است و در سایر شهر‌ها که وضعیت زرد و آبی دارند شهروندان می‌توانند با رعایت شیوه نامه‌های بسیار سخت گیرانه سفرهای ضروری را انجام دهند.

وی ادامه داد: در استان خوزستان، شادگان یکی از شهرهایی بود که میزان بیماری در ابتدا بالا رفت و همچنین جزو اولین شهرهایی بود که درگیر ویروس جهش یافته شد اما خوشبختانه با افزایش رعایت پروتکل‌ها توانستند به خوبی بیماری را کنترل کنند و وضعیت بیماری در این شهرستان اکنون نزولی است.

دکتر رئیسی با بیان اینکه استان چهارمحال و بختیاری هم یکی از استان‌هایی است که ما نگرانی هایی درباره آن داریم، عنوان کرد: هر چند روند شیوع بیماری افزایشی نیست اما نشانه هایی را مشاهده می کنیم که حتما نیاز است با دقت بیشتری دستورالعمل ها رعایت شوند تا مبادا درگیر ویروس جهش یافته و انگلیسی شده و این ویروس جایگزین ویروس ووهان شود و درگیری را بالاتر برد.

استان های کشور وزارت بهداشت ماهشهر آبادان خرمشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر