کد خبر: 1048123 A

استاندار کرمانشاه خبر داد ؛

استاندار کرمانشاه گفت: با توجه به لزوم حفظ سلامت مردم و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، برگزاری هرگونه تجمع در روزهای پنج شنبه و جمعه تا پایان سال با عنوان پنج شنبه آخرسال یا سایر آیین های مشابه در استان ممنوع است.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه ؛  هوشنگ بازوند» در جلسه ستاد مبارزه با کرونا که امروز ( 16 اسفند) با حضور فرمانداران و اعضای ستاد برگزار شد؛ با بیان اینکه میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در استان به 50 درصد رسیده است، تأکید کرد: در صورت تداوم این روند و ساده انگاری کرونا این احتمال وجود دارد وارد پیک جدید شویم و شرایط بسیار سختی را پیش رو داشته باشیم.

وی افزود: ضمن تشکر از مردم عزیز و آرزوی غفران و رحمت الهی برای همه درگذشتگان و ابراز همدردی با بازماندگان تأکید می کنیم در این شرایط بحرانی هرگونه تجمع به ویژه در مراسم پیش رو ممنوع است و فرمانداران موظف هستند نظارت ویژه و میدانی در سطح شهرستانها بعمل آورند.

مقام ارشد استان با اشاره به اینکه عدم رعایت توصیه های بهداشتی سبب می شود عزیزانی را از خانواده 2 میلیون نفری استان از دست بدهیم، گفت: طبعاً اینگونه رفتارها سبب می شود شادی و نشاط سال نو به کام مردم تلخ شود و تقاضا داریم از همه ظرفیت ها به ویژه در حوزه رسانه ها و صدا و سیما برای آگاهی بخشی و دعوت مردم به مشارکت بیشتر در رعایت توصیه های بهداشتی اقدام شود.

رئیس ستاد مبارزه با کرونا استان کرمانشاه جنبش و جوش و شلوغی بازار در اسفندماه را نیز یادآور شد و گفت: این تجمع ها در کنار عدم توجه به دستورالعمل های ستاد کرونا سبب شیوع بیشتر بیماری و حتی درگیر شدن با ویروس جهش یافته می شود که به برخی از استان های همجوار نیز به صورت گسترده وارد شده است.

 بازوند مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر ممنوعیت تردد مسافرین در شهرهای قرمز و نارنجی را تشریح کرد و بیان داشت: این احتمال نیز وجود دارد در صورتیکه شرایط مطلوب نباشد تصمیمات جدیدی نیز ابلاغ و محدودیت ها بیشتر شود.

بازوند همچنین از مردم درخواست کرد که با توجه به تعطیلی آرامستان‌ها در پنج شنبه و جمعه تا پایان سال مراجعه‌ای به این اماکن نداشته باشند زیرا  در صورت بروز خطر برای سلامت مردم اقدام قانونی نیز صورت می گیرد.

استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: مدیران کل دستگاه های اجرایی و ادارات موظف هستند بر رعایت توصیه های بهداشتی در محل ارائه خدمت نظارت کنند و در غیر این‌صورت حتماً برخورد جدی صورت می گیرد، البته رسانه‌ها و صدا و سیما می‌توانند میزان رعایت توصیه های بهداشتی را ارزیابی و هرجایی تخلفی صورت گرفت انعکاس دهند تا با مدیر مربوطه برخورد شود.

نماینده عالی دولت در استان به فرمانداران تأکید کرد: در ایام باقیمانده تا پایان سال نظارت ویژه و جدی و به صورت میدانی بر کلیه اماکن داشته باشند تا بتوانیم در آستانه سال جدید از سلامت مردم بیشتر مراقبت کنیم.

 

ممنوعیت بیماری کرونا ویروس پنج شنبه اخر سال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر