کد خبر: 1048067 A

فرمانده انتظامی قوچان خبر داد:

فرمانده انتظامی شهرستان قوچان از شناسایی فردی که با شگرد درج آگهی ارائه خدمات در فضای مجازی، ١٩ میلیون ریال از یک شهروند کلاهبرداری کرده بود، در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قوچان، سرهنگ قدیر مصرخانی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری١٩ میلیون ریالی فردی ناشناس از وی در فضای مجازی، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد، شاکی در یکی از شبکه های اجتماعی با آگهی ارائه خدمات مواجه شده و با فرد فروشنده تماس می گیرد، که فروشنده از او مبلغ ١٩ میلیون ریال تقاضا می کند.

این مقام انتظامی بیان داشت: شاکی نیز مبلغ درخواستی را بدون دریافت هیچ گونه مدرک ونشانی به حساب آن فرد واریز که متهم پس از دریافت ٢٠٠ میلیون ریال وجه به عنوان پیش پرداخت، اقدام به مسدود کردن ID شاکی و خاموش کردن گوشی خود کرده و پاسخگوی وی نیست.

سرهنگ مصرخانی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات صورت گرفته و پس از هماهنگی با مقام قضایی، متهم را در شهرستان کرج شناسایی و ضمن برگشت مبلغ کلاهبرداری شده با دستور مقام قضایی به حساب شاکی، پرونده جهت دستگیری متهم به صورت نیابتی به دادسرای مربوطه ارسال شد.

فرمانده انتظامی شهرستان قوچان خاطر نشان کرد:مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات شهروندان در فضای مجازی است.

شبانه روزی شبکه های اجتماعی شهروند فرمانده انتظامی شهرستان فضای مجازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر