کد خبر: 1047936 A

معاون اقتصادی استاندار:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: توسعه صنعتی در استان قزوین باید با پیوست زیست محیطی همراه باشد تا هم موجب افزایش راندمان کاری شود و هم از تخریب محیط زیست جلوگیری به عمل آید.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، عیسی قبادی در مراسم درختکاری در شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین همزمان با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، اظهار کرد: کاشت نهال در کنار واحدهای صنعتی نشانگر توجه ویژه مدیران صنعتی به محیط زیست است که عملی قابل تقدیر است.

معاون اقتصادی استاندار با تاکید بر توسعه صنعت با پیوست توجه به محیط‌زیست، افزود: شهرک‌های صنعتی  باید در کنار توسعه خود از مدل های مختلف شهرک های زیبا و سر سبز الگو برداری کنند، چون توسعه فضای سبز در کنار توسعه صنعت بر بالا رفتن راندمان کاری کمک می کند.

حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین نیز در این مراسم گفت: ️چهار هکتار فضای سبز در سال جاری در شهرک ها و نواحی صنعتی تابعه استان ایجاد شده است.

وی اظهار کرد: کل فضای سبز ایجاد شده در شهرک ها و نواحی صنعتی استان ۱۹۰ هکتار است و در سال ۱۴۰۰ برنامه عملیاتی این شرکت جهت ایجاد فضای سبز پنج هکتار خواهد بود.

در ادامه این مراسم که با حضور امام جمعه آبیک، فرماندار شهرستان آبیک، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان و تعدادی از مدیران در محوطه شهرک صنعتی کاسپین صورت گرفت تعدادی نهال غرس شد.

استان قزوین به عنوان یکی از قطب های صنعتی کشور دارای ۱۶ شهرک و ناحیه صنعتی و یک شهر صنعتی است.

امسال به مناسبت روز درختکاری ۱۲ هزار اصله نهال در قزوین توزیع می شود.

استان قزوین امام جمعه زیست محیطی فرماندار شهرستان محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر