کد خبر: 1047931 A

استاندار مرکزی عنوان کرد:

استاندار مرکزی گفت: نخستین پارک آبخیزداری استان به عنوان سرمایه‌ای زیرساختی در دره گردشگری گردو اراک به بهره‌برداری رسید.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا، سید علی آقازاده در مراسم بهره برداری از پارک آبخیزداری دره گردشگری گردوی اراک که با حضور کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، افزود: همچنین با بهره برداری از پارک آبخیزداری دره گردو، در فصول گرم سال دیگر دغدغه‌ای برای آبیاری فضای سبز این تفرجگاه طبیعی وجود ندارد.

وی ادامه داد: عملیات جنگل کاری در یکهزار هکتار از اراضی این استان با همکاری وزارت نفت آغاز شده است که با تحقق آن فصلی جدید در مدیریت منابع آبی، صنعت گردشگری و بهبود اقلیم و شرایط آب و هوایی منطقه ایجاد می‌شود.

استاندار مرکزی اظهار داشت: یکهزار هکتار از اراضی استان در مسیر پالایشگاه و پتروشیمی شازند تا اراک طی 4 سال اخیر درختکاری شده و با آغاز طرح جنگل‌کاری یکهزار هکتاری، این فصل از بهبود سرانه سبز استان تکمیل می‌شود.

آقازاده با بیان اینکه محصولات کشاورزی نقش مهمی در تأمین غذا و امنیت غذایی کشور دارند، تصریح کرد: سالانه بیش از 3 میلیون تن محصولات کشاورزی در این استان تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان مرکزی بیشتر با ظرفیت‌های صنعتی شهرت یافته است، بیان داشت: این استان با داشتن یکصد هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی، به عنوان یکی از قطب‌های مهم کشور در حوزه کشاورزی و امنیت غذایی محسوب می‌شود. 

استاندار مرکزی وزیر جهاد کشاورزی پارک آبخیزداری دره گردشگری گردو اراک جنگل کاری یکهزار هکتاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر