کد خبر: 1047647 A

مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات:

مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات با همراهی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و دیگر مسئولان اجرایی استان و شهرستان دنا ضمن بازدید از منازل آسیب دیده این شهر با مردم گفت و گو کرد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، خداداد غریب‌پور گفت: سی‌سخت یکی از شهرهای خوشنام و آوازه و دارای مردمانی با فرهنگ است. همین که در این مدت زلزله در این شهر سرقت نداشتیم خود نشان خوبی از همراهی مردم و دلسوزی آنها با یکدیگر و البته جای تقدیر از مسئولان دارد.

مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات گفت: رخداد تلخ سقوط هواپیمای یاسوج را همه در ذهن داریم، با جست‌و‌جوی ساده در اینترنت خبرها ، تصاویر و فیلم های متعددی از کمک مردم این خطه در آن زمان را می‌توانیم بیینیم. آن زمان و حتی در زلزله شدید یاسوج مردم دنا در کمک به همنوع بسیار عالی درخشیدند و الان نوبت دیگران و سایر مردم ایران بود که این مردم نجیب را همراهی کنند و انصافاً چنین هم شد.

وی گفت: جای خوشبختی فراوان است که هیچکس در این زلزله فوت نشد اگرچه دل همه ما از زلزله سی‌سخت و رنج مردمش ناراحت شد اما یک طرف موضوع و سلامت ماندن مردم آن باعث تسکین آلام شده است.

غریب پور ادامه داد: بنده حامل پیامی از سوی دکتر صیدی؛ مدیرعامل بانک صادرات ایران برای مردم سی‌سخت هستم، ایشان به واسطه برخی مشغله ها علیرغم میل باطنی نتوانستند امروز در جمع ما باشند، بانک صادرات هم در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود به زودی طرحی را در هیات مدیره برای کمک به مردم علملیاتی و اعلام می‌کند.

وی افزود: آنچه در توان دارم هم در مجموعه گروه مالی صادرات و هم از طریق دیگر دوستان در سایر نهادها برای کم کردن از درد و رنج مردم به کار می‌برم.

غریب پور تصریح کرد: حجم خرابی بالا است، بیش از ۲ هزار واحد ساختمانی دچار خرابی کلی و جزیی شده است، هم باید حمایت جدی دولت باشد و هم ما و دیگران، باید دست به دست هم و با همراهی یکدیگر کاری کنیم که مردم در فرصت خوبی که بهار و تابستان پیش رو قرار می دهد منازل خود را ایمن بسازند و تکمیل کنند.

وی گفت: هم شدت خرابی و خواسته های مردم را در سطح ملی و به دوستان‌مان در دولت مستمراً انعکاس خواهم داد و هم در دفعات آتی نیز ضمن نهایی کردن کمک‌ها برای مردم نجیب این خطه، دیدار حضوری به همراه همکارانمان به این شهر خواهیم داشت.

مدیرعامل گروه مالی سپهر صادرات در پایان توصیه ای هم برای مسئولان اجرایی داشت: او گفت نوع زلزله و خرابی های برجای مانده و وجود گسل در این منطقه این الزام را ایجاد می‌کند که خانه های که قرار است بازسازی شوند با رعایت کامل فرامین مهندسی و اصولی اجرا شوند تا در آینده و خدای ناکرده بروز حوادث مشابه دیگر شاهد صحنه های نگران کننده از تخریب نباشیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد زلزله سلامت دنا زلزله زده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر