کد خبر: 1047568 A

سلطانی خبر داد:

رئیس مرکز مدیریت و فوریت‌های پزشکی استان‌قزوین گفت: میزان تصادفات جاده ای این استان در سالجاری نسبت به مدت مشابه پارسال ، ۲۰ درصد کاهش یافته است.

به‌گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، سهیل سلطانی‌با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون یکهزار تصادف کمتر از مدت مشابه پارسال صورت گرفته است. 

وی میزان ثبت تصادفات سال ۹۸ را ۱۱ هزار و ۹۰۰ مورد اعلام کرد و یادآور شد: این تعداد در سالجاری ۹ هزار و ۷۰۰ تصادف ثبت شده است. 

سلطانی تصریح کرد: از تعداد تصادفات صورت گرفته، میزان اعزام مجروحین به بیمارستان‌ها نیز کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۸ سه هزار و ۴۳۸ مورد اعزام به بیمارستان داشتیم ، افزود : این تعداد در سالجاری به ۲هزار و ۳۴۰ مورد کاهش یافته است. 

سلطانی در خصوص میزان فوتی‌های استان در صحنه تصادف نیز گفت: فوتی های ثبت شده پارسال، ۱۵۴ مورد بود که امسال به ۱۳۴ نفر کاهش یافته است.

این مقام مسئول، با اشاره به اهمیت آموزش‌های کمک‌ اولیه و کاهش تلفات انسانی به هنگام سوانح افزود: آموزش کمک های اولیه به شهروندان و کارمندان دستگاه های اجرایی جهت مدیریت هرچه بهتر سوانح امری حائز اهمیت است. 

وی همچنین اظهار داشت: استقرار مرکز مدیریت و فوریت های پزشکی در محورهای مواصلاتی استان قزوین به دلیل دسترسی سریع به سوانح بسیار حائز اهمیت است اما متاسفانه مدیریت شهری به این موضوع بی‌اهمیت است. 

سلطانی بیان کرد: متاسفانه در اتوبان غدیر که به تازگی شاهد افتتاح آن بودیم؛ هیچ جایی به صورت مشخص، به عنوان اورژانس دیده نشده است.

بیمارستان تصادفات جاده ای فوریت های پزشکی فوریت های پزشکی استان محورهای مواصلاتی استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر