کد خبر: 1047532 A

هشدار مُدیر مرکز بهداشت بویراحمد:

مُدیر مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد از ورود این شهرستان به پیک جدید کرونا خبرداد و این پیک را بسیار خطرناک و کُشنده خواند.

به گزارش ایلنا از یاسوج، محمد یزدان‌پناه گفت: طی روزهای اخیر ، مراجعه به بیمارستان‌ها افزایش یافته و چندین مورد فوتی ناشی از کرونا داشتیم.

وی با بیان اینکه افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ در شهرستان بویراحمد نشان از پیک جدید این بیماری‌دارد، اظهار داشت: از این جهت می‌توان اعلام کنیم که وارد پیک جدید کرونا شده‌ایم که قدرت کُشندگی و سرایت بسیار بالایی نسبت به ویروس قبلی دارد.

مُدیرمرکز بهداشت بویراحمد افزود: در هفته جاری شاهد افزایش آمار نگران‌کننده مبتلایان و حتی فوت‌شدگان ویروس کرونا در این شهرستان بوده ایم که اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود بطور حتم آمار مبتلایان و فوت شدگان این ویروس ناشناخته افزایش پیدا می کند.

یزدان پناه با تشریح برخی از اقدامات صورت گرفته برای کنترل و کاهش آمارهای مبتلایان و فوت شدگان کرونا در شهرستان بویراحمد، خاطرنشان کرد:‌ خانواده های مبتلایان به این ویروس مورد تست قرار گرفته و البته نظارت های دیگری نیز صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه تشدید بازدیدها و نظارت ها را در دستور کار قرار داده و اخطارهای کتبی به برخی از صنوف در سطح شهرستان بویراحمد نیز داده شده است، یادآورشد: تعدادی از صنوف، پاساژها، تالارها، قهوه خانه‌ها و سایر اماکن حتی ادارات، بانک‌ها و دفاتر پیشخوان را تذکر کتبی داده ایم.

این مسئول شهرستان بویراحمد گفت: متاسفانه همین امروز مشاهده شد متصدی صنفی که کرونای مثبت داشت در محل کار حاضر شده بود اما با نظارت بازرسان بهداشت بلافاصله صنف نامبرده پلمپ و اطرافیان وی جهت تست ارجاع داده شدند که متاسفانه سه نفر از خانواده وی نیز مبتلا به  کرونا بودند.

یزدان پناه تاکید کرد که پیک جدید کرونا در بویراحمد بسیار کُشنده و اهل تعارف و شوخی هم نیست بطوری که اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود روزانه باید شاهد مرگ تعدادی از مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان باشیم.

وی گفت: شهرستان بویراحمد به این دلیل که از جمعیت بالایی برخوردار بوده و از سویی یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در این شهرستان است روزانه ترددهای فراوانی از سراسر کشور به این شهر وجود دارد که این موضوع بسترساز انتقال ویروس کرونا است.

مُدیر مرکز شهرستان بویراحمد افزود: متاسفانه تاکنون ۲ مورد فوت شده کرونای انگلیسی در شهر یاسوج به ثبت رسیده که بطور طبیعی میزان نگرانی مردم و کادر درمانی را در پی خواهد داشت.

یزدان پناه از مردم خواست با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همراه و همیار کادر درمانی و بهداشتی استان کهگیلویه و بویراحمد باشند.

استان کهگیلویه و بویراحمد خانواده فوت قهوه مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر