کد خبر: 1046742 A

رئیس ایمنی اداره کل راهداری استان اعلام کرد:

رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هزار و ۶۲۶ کیلومتر از راه‌های حوزه استحفاظی این استان شامل بزرگراه، آزادراه و راه‌های اصلی و فرعی خط‌کشی شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، امیر علی‌پور اظهار کرد: خط‌کشی راه‌ها مهمترین و بهترین روش برای افزایش ایمنی و کاهش حوادث جاده‌ای است که سالانه در ۲ هزار کیلومتر از راه‌ها انجام می‌شود.

رئیس ایمنی اداره کل راهداری استان ادامه داد: اداره ایمنی راه و حریم این اداره کل در راستای ارتقای حفاظ ایمنی میانه راه‌ها و نواحی پل و پرتگاهی و بهسازی حفاظ‌های موجود امسال ۴۴ کیلومتر حفاظ بتنی و ۱۰۵ کیلومتر نیوجرسی دو موج و سه‌موج نصب کرد.

وی از تهیه و نصب علایم ایمنی راه‌ها به تعداد چهار هزار و ۸۱۶ عدد و همچنین تعمیر و نگهداری هزار و ۱۵۱ عدد علایم ایمنی خبر داد و گفت: این تابلوها شامل تابلوهای اخطاری، انتظامی و مسیرنما بوده است.

علی پور، ۸۱ کیلومتر ایمن‌سازی اضطراری راه‌ها با تهیه و حفظ علایم و تجهیزات ایمنی، نصب شیار لرزاننده با اولویت راه‌های دوخطه در ۶۶ کیلومتر از راه‌ها و اجرای روشنایی نقطه ای در محل ۱۷ تقاطع همسطح و پارکینگ محورهای پرتردد و اجرای روشنایی طولی در ۲ کیلومتر از راه‌های نواحی و گردنه‌های مه‌گیر را از دیگر اقدامات اداره ایمنی راه و حریم این اداره کل در سال جاری عنوان کرد.

استان قزوین بزرگراه راهداری و حمل و نقل جاده روشنایی امیر علی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر