کد خبر: 1046487 A

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان قزوین گفت: پوشش بیمه محصولات زراعی در اراضی کشاورزی استان قزوین از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۹.۲ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمد طهرانی‌ها با اعلام این خبر اظهار کرد: با همکاری مجموعه جهاد کشاورزی و استقبال خوب ‌کشاورزان، امسال نسبت به سال گذشته پوشش بیمه محصولات کشاورزی در تمام زیربخش‌ها نسبت به سال گذشته با افزایش ۱۲.۹ درصدی همراه بوده است که در این میان محصولات زراعی بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان بیان کرد: در بحث پوشش بیمه ماشین آلات کشاورزی که به عنوان یک خدمت جدید در اختیار کشاورزان قرار گرفته ‌است در سال جاری استان قزوین رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داد.

طهرانی‌ها در تشریح پوشش دیگر بخش‌های کشاورزی نیز گفت: حوزه دام ۱۲.۳ درصد و طیور ۱۱ درصد نسبت به سال گذشته با افزایش و محصولات باغی ۲۱ درصد با کاهش پوشش بیمه همراه بوده است.

وی با اشاره به اهمیت بیمه محصولات کشاورزی بویژه محصولات باغی، افزود: براساس اطلاعات و داده‌های هواشناسی در روزهای آتی احتمال ‌ورود توده هوای سرد به منطقه و بروز خسارت به محصولات کشاورزی وجود دارد که این مهم ضرورت توجه به بیمه این ‌بخش را دوچندان می کند.

این مسئول اضافه کرد: از کشاورزانی که هنوز اقدام به بیمه کردن محصولات خود نکرده اند درخواست می‌شود با توجه به تمدید ‌کوتاه مدت مهلت بیمه محصولات کشاورزی، با مراجعه به دفاتر خدمات بیمه کشاورزی و مراکز خدمات جهاد کشاورزی ‌برای این کار اقدام کنند.‌

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان با بیان اینکه مدت زمان پرداخت غرامت به کشاورزان آسیب دیده از ‌سوی این صندوق نسبت به سالیان گذشته کوتاه‌تر شده است، خاطرنشان کرد: تلاش شده تا غرامت‌های خسارت کشاورزان در کوتاه‌ترین زمان به آنان پرداخت شود که منجر به رضایتمندی کشاورزان و باغداران شده است.

استان قزوین پوشش کشاورزی محصولات کشاورزی هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر