کد خبر: 1046469 A

مصوبات سفر برخی از نمایندگان مجلس و کمیسیون عمران مجلس یازدهم شورای اسلامی به شهر زلزله زده سی سخت اعلام شد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، براساس این مصوبات که در ۱۲ بند آمده و به امضای علی نیکزاد نایب رئیس مجلس یازدهم شورای اسلامی رسیده، تمام وظایف نهادهای مرتبط برای سرعت بخشی به شهر زلزله زده سی سخت بطور شفاف اعلان شده است.

در بند یک این مصوبات، آقای رخشانی مهر ریاست سازمان نوسازی مدارس باید تمامی مدارس تخریبی و تعمیری را با بودجه آن سازمان تعمیر و احداث کند.

در بند دوم  نیز پیگیری ردیف مستقل برای تامین اعتبارات خسارات وارده به شهر سی سخت توسط آقای مهدی روشنفکر نماینده بویراحمد در مجلس صورت می گیرد.

در سایر بندها نیز وظایف تمام نهادها و وزارتخانه ها برای خدمات رسانی مناسب به سی سخت مشخص شده است.

در بند آخر این مصوبات چنین آمده که: پیگیری وضعیت اجرایی و عملیاتی شدن مصوبات در تاریخ ۲۳ اسفندماه جاری در هیآت رییسه مجلس صورت پذیرد.

به گزارش ایلنا، در پی وقوع زلزله ۵ و ۶ دهم ریشتری به ۳ هزار و ۷۰۰ واحد از منازل مسکونی خسارت وارد شد.

۸۰۰ واحد به علت خسارت ۶۰ تا ۱۰۰ درصد نیاز به بازسازی دارد و از مجموع ۳ هزار و ۷۰۰ واحد نیز ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هستند.

از مجموع ۸۰۰ واحد بازسازی ۴۲۰ واحد شهری و ۳۸۰ واحد روستایی و از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هزار و ۵۰۰ واحد شهری و هزار و ۴۰۰ واحد روستایی است.

میزان خسارت زلزله به واحد های تعمیری بین ۲۰ تا ۴۰ درصد و بر اثر این زلزله به ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی خسارت معیتشی از جمله تخریب اسباب و وسایل منزل خسارت وارد شده است.

۶۴ نفر در این زلزله دچار مصدومیت شدند.

 ۱۲ فروردین سال ۹۷ نیز زمین لرزه ۵.۲ ریشتری در شهرهای سی سخت و یاسوج خساراتی به بار آورد.

شهرستان ۴۲ هزار نفری دنا در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد.

 

سی سخت زلزله زده روشنفکر نماینده بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر