کد خبر: 1046467 A

واحدیان خبر داد:

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان، از آغاز فیلمبرداری سریال" قبله عالم"به کارگردانی حامد محمدی در خانه تاریخی طباطبایی‌ها از اماکن گردشگری تحت نظارت این سازمان خبر داد.

به گزارش ایلنا از کاشان، محمدحسین واحدیان گفت: "قبله عالم"با درون مایه طنز، رخداد‌های تاریخی دوران ناصرالدین شاه قاجار را به جامعه امروز پیوند می‌زند که بر اساس طرحی از حامد محمدی نوشته شده و بازیگران مطرح کشور در این فیلم نقش آفرینی می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه گروه کارشناس بناهای تاریخی به عنوان ناظر در تمامی امور صحنه پردازی این سریال در خانه طباطبائی‌ها حضور دارند افزود: به منظور حفظ بنای تاریخی طباطبائی‌ها به عنوان گنجینه بی بدیل، از سازه‌های چوبی و بنر بدون استفاده از میخ یا وسیله‌ای که به بدنه و جداره بنا آسیب بزند و روی دیوار نصب شود به عنوان دکور موقت بدون الصاق به بدنه خانه استفاده شده تا این بنای تاریخی به مخاطره نیفتد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان با اشاره به اینکه درب خانه طباطبائی‌ها به روی بازدید کنندگان باز است، افزود: هادی کاظمی، حامد کمیلی، پژمان بازغی، سام درخشانی و شقایق دهقان از بازیگران اصلی این سریال هستند که به موضوع اتفاق‌های دوران سلطنت ناصرالدین شاه می‌پردازند.

حامد محمدی تجربه نویسندگی و کارگردانی فیلم‌های سینمایی از جمله اکسیدان، چهارانگشت و نویسندگی فیلم‌های طلا و مس و نیز حوض نقاشی را در کارنامه خود دارد.

جامعه حوض نقاشی گردشگری بناهای تاریخی شهرداری کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر