کد خبر: 1046449 A

با حضور وزیر بهداشت انجام شد؛

در بیست و دومین همایش ملی انتخاب واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی سبز کشور، بیمارستان فوق تخصصی رضوی به عنوان واحد سبز خدماتی برگزیده خراسان رضوی در سال ١٣٩٩ معرفی و تقدیر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مراسم اختتامیه این همایش ملی با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت و عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در تهران برگزار شد و به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا، برگزیدگان استانی از طریق ویدئو کنفرانس در آن شرکت کردند.

در حاشیه این مراسم دکتر محسن محور، مدیر عامل بیمارستان رضوی به فعالیت های سبز در این بیمارستان اشاره و اظهار کرد: تمامی موارد مرتبط با حفاظت از محیط زیست و داشتن بیمارستانی سبز، از جمله میزان آلودگی هوا و صدا، مصرف منابع انرژی، امحای زباله‌های عفونی و غیرعفونی و تصفیه فاضلاب در بیمارستان رضوی کنترل می‌شود و مورد توجه قرار دارد.

وی با اشاره به نقش شیوع بیماری کرونا در افزایش تولید زباله‌های عفونی گفت: ویروس کرونا از یک محیط آزمایشگاهی در جهان منتشر و همه‌گیر شد، بنابراین رعایت نکات بهداشتی در بخش‌هایی همچون امحای زباله و تصفیه فاضلاب اهمیت ویژه‌ای در حفظ سلامت مردم دارد.

وی بر لزوم ادامه تلاش‌های بخش‌های مختلف بیمارستان رضوی برای ارتقای امتیاز بیمارستان در دوره بعدی این همایش همچون توسعه فضای سبز با کشت گیاهان متناسبت با وضعیت‌آبی کشور و مشهد تأکید کرد.

انرژی بیمارستان خراسان رضوی زباله سازمان حفاظت محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر