کد خبر: 1046255 A

قاسمی به ایلنا خبر داد:

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین گفت: در آستانه فرارسیدن بهار سال 1400جشنواره نقاشی "شهر از نگاه کودک" با هدف آشنایی با علایق کودکان شهر برگزار می شود.

داریوش قاسمی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از قزوین اظهار کرد: از کودکان شهر قزوین دعوت می شود تا آثار هنری (نقاشی) خود را به اولین دوره مسابقه نقاشی کودک " شهر از نگاه کودک " ارسال کنند.

مدیرعامل زیباسازی شهرداری ادامه داد: سازمان زیباسازی شهرداری قزوین با هدف آشنایی بیشتر با علایق کودکان شهر و همچنین دیدگاه آنها در خصوص فضای شهری، مسابقه نقاشی را با موضوع "شهر از نگاه کودک"  برگزار می کند.

قاسمی در خصوص محورهای مسابقه " شهر از نگاه کودک "، افزود: موضوعات این مسابقه قزوین شامل مواردی چون: شهری که من دوست دارم و قوانین و دستورالعمل ها است که شهروندان می توانند با مطرح کردن این محورها از کودکان خود بخواهند که با ایجاد یک اثر هنری "نقاشی" در این مسابقه شرکت کنند.

وی افزود: اندازه ی آثار باید طرح افقی یا عمودی در قطع استاندار A4 باشد. همچنین تمام آثار هنری باید با وضوح بالای 300 DPI اسکن شده و به عنوان JPG ذخیره شود.

این مدیر شهری یادآور شد: تمام آثار باید به صورت اورجینال، توسط دست ترسیم یا نقاشی شده روی کاغذ یا مقوا باشد. می توانید آثار هنری خود را همراه با فایل ذخیره شده روی لوح فشرده به آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال کنید.

مدیرعامل زیباسازی شهرداری اضافه کرد: رده سنی که می توانند در این جشنواره شرکت کنند گروه  اول: رده سنی 4 – 7 سال، رده سنی دوم: سن 8 – 11 سال، رده سنی سوم: سن 12 – 14 سال است که به 3 اثر برتر گواهینامه و جوایز متنوعی اعطا خواهد شد.

قاسمی خاطر نشان کرد:  اثر برگزیده این جشنواره  توسط هنرمندان مجرب برروی دیوارمنتخب در سطح شهر به عنوان نقاشی دیواری اجرا خواهد شد. گفتنی است برای قدردانی از تمام شرکت کنندگان به همه کودکان گواهینامه شرکت در رویداد تقدیم می شود.

وی با اشاره به زمان شرکت در این جشنواره اعلام کرد: آخرین مهلت تحویل آثار هنری 15 فروردین ماه 1400 است. شرکت کنندگان می‌توانند آثار خود را به آدرس پستی قزوین، میدان تهران قدیم،  ابتدای خیابان تالار، کد پستی : 3416853145 سازمان زیباسازی شهرداری قزوین ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر  به آدرس سایت  www.zibasazi.qazvin.irمراجعه کنند.

شهرداری کودکان نقاشی تهران قدیم سازمان زیباسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر