کد خبر: 1046244 A

با هوشیاری ماموران حفاظت محیط زیست صورت گرفت؛

سرپرست اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان آستارا گفت: یک بهله بحری (شاهین) با رصد و هوشیاری مامورین یگان حفاظت محیط‌زیست آستارا از صیاد زنده‌گیری پرندگان شکاری کشف و ضبط شد.

به گزارش ایلنا از آستارا، وحید مصطفی‌دوست سرپرست اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان آستارا با اعلام این خبر گفت: در پی گزارش مردمی مبنی بر زنده‌گیری یک بهله پرنده شکاری ارزشمند و حفاظت شده توسط یکی از صیادان  متخلف منطقه، مامورین یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان  پس از اطمینان از صحت این گزارش و شناسایی محل دقیق نگهداری این پرنده حمایت شده با کسب مجوز تفتیش از مقام قضایی و با همکاری نیروی انتظامی، یک بهله بحری را از منزل صیاد متخلف کشف و ضبط کردند.

وی ادامه داد: این پرنده زیبا و بسیار جسور که بسیار مورد علاقه قوش‌بازان است، پس از چند روز تیمار و نگهداری، توسط کارشناسان این اداره کل حلقه‌گذاری و در محدوده یکی از مناطق چهارگانه استان رهاسازی شد.

گفتنی است؛ بحری از تیره شاهین‌‌یان و  طول بدن آن بین 36 تا 48 سانتی‌متر و گستردگی بال‌هایش بین 95 تا 110 سانتی‌متر است. نر و ماده آن تا حد زیادی شبیه به هم هستند. این گونه در زیستگاه‌های متنوعی از دشت‌های باز  تا کوهستا‌نی دیده می‌شود و از نواحی جنگلی، تالاب‌ها با پوشش گیاهی متراکم و نواحی با فعالیت‌های متمرکز انسانی دوری می‌کند. اغلب طعمه‌های خود را در حال پرواز شکار می‌کند و با بال‌های جمع‌شده با سرعت بسیار زیاد (معمولا کمتر از 140 کیلومتر در ساعت) به طعمه حمله‌ور می شود. از پرندگان کوچک جثه تا درشت جثه مثل غاز و حواصیل خاکستری تغذیه می‌کند.

پرندگان پرنده تالاب حفاظت محیط زیست کشف و ضبط
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر