کد خبر: 1046234 A

مدیرکل شیلات گیلان خبر داد:

مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به افزایش شش درصدی صید ماهیان استخوانی در استان، گفت: کفال با بیش از ۶۰۰ تن بیشترین میزان صید را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایلنا از بندرانزلی، عظیم مدبری با اشاره به اینکه تاکنون بیش از هزار تن انواع ماهیان استخوانی از دریای خزر صید شده است، اظهار کرد: فصل صید ماهیان استخوانی از ۲۰ مهر ماه آغاز شده و تا ۲۰ فروردین سال ۱۴۰۰ ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش شش درصدی صید ماهیان استخوانی در گیلان هستیم، گفت: بر اساس گزارشات کفال با ۶۰۷ تن معادل ۷۷ درصد مجموع صید بیشترین میزان ماهی استخوانی صید شده است.

مدیرکل شیلات گیلان ماهی سفید با بیش از ۴۴۰ تن، کپور با ۱۱ تن نیز بعد از کفال بیشترین صید را به خود اختصاص داده اند، ادامه داد: ۳۵ تن نیز از دیگر گونه‌های ماهیان استخوانی اعم از سیم، سوف و کولی صید شده است.

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۴ هزار از ۴۹ شرکت صید پره در فصل صید ماهیان استخوانی، گفت: در مجموع ارزش ریالی ماهیان صید شده تاکنون بیش از ۹۴۰ میلیارد ریال برآورده شده است.

مدبری با بیان اینکه در این مدت و برای صید این میزان ماهی صیادان بیش از ۱۴ هزار متر تورکشی انجام داده‌اند، افزود: به صورت میانگین سهم هر شرکت تعاونی پره ۲۲ تن ماهی است.

دریای خزر بیشترین صید استخوانی شرکت تعاونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر