کد خبر: 1046131 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

دبیر حزب اسلامی کار خراسان رضوی گفت: به عنوان یک حزب اصلاح طلب معتقدیم حضور و مشارکت مردم در انتخابات باید حداکثری باشد.

رضا گلستانی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا افزود: با اینکه از مشارکت حداکثری حمایت می‌کنیم اما در انتخابات مجلس یازدهم شاهد رد صلاحیت نیروهای اصلاح طلب مشهد بودیم، دنبال بهانه گیری نیستیم و به همه فرایند تایید صلاحیت‌ها نیز اعتراض نداریم اما باید یادآور شد این مسائل در مجموع به مشارکت مردم در انتخابات ضربه می زند.

وی ادامه داد: همه در زیر یک بیرق هستیم و کار می‌کنیم، از طرفی با توجه به مقتضیات کنونی جامعه و فشارهای اقتصادی معتقدیم مردم دیدگاه مثبتی به مشارکت در انتخابات ندارند لذا بهتر است نهادهای نظارتی و امنیتی با یک دید بازتر به فضای جامعه نظر کنند و به دنبال راه حل در این زمینه باشند.

دبیر حزب اسلامی کار خراسان رضوی گفت: باید رفتارها به گونه‌ای باشد که اصلاح طلبان نیز دیده شوند و تایید صلاحیت ها به گونه ای انجام شود که جامعه هدف و پشتیبان مجموعه اصلاح‌طلبی نیز پشت این جریان قرار بگیرند تا مشارکت انتخاباتی افزایش یابد.

وی افزود: همه نیروهای سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب باید در افزایش نرخ مشارکت تلاش کنند، اگر محدودیت باشد مشارکت مردم تحت تاثیر قرار می‌گیرد لذا باید فضا و بستر جدیدی فراهم شود تا مردم با اطمینان خاطر در این فرایند سیاسی حضور یابند.

گلستانی ادامه داد: برگزاری همزمان ۲ انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا می تواند تاثیرگذاری متقابل بر روی هم داشته باشد اما معتقدیم در سطح کلان در خصوص انتخاب رئیس جمهوری و مدیریت شهری مردم به افرادی گرایش دارند که بتوانند دغدغه های اقتصادی و به خصوص معیشتی مردم را رفع کنند و البته برای این مهم نامزدها باید راه حل ضربتی، عملی و اجرایی ارائه دهند.

 

اصلاح طلبان انتخابات انتخابات مجلس خراسان رضوی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر