کد خبر: 1046068 A

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان خبر داد:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: در یک ماه گذشته 141 دستگاه غیرمجاز تولید ارز دیجیتال در بندرعباس شناسایی و جمع آوری شد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، هاجر عبدی اظهار کرد: این دستگاهها در سه نقطه شهرستان بندرعباس شناسایی شدند که به صورت غیرمجاز از برق خانگی برای فعالیت استفاده می کردند.

به گفته وی، دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال از وسایل پرمصرف برق هستند که استفاده از برق غیرمجاز باعث هدر رفتن انرژی و افزایش تلفات برق در شبکه توزیع برق می شود. واگذاری انشعاب برق برای تولید ارز دیجیتال منوط به اخذ مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت است اما برخی سودجویان برای کسب سود بیشتر و استفاده از برق ارزان، در منازل و اراضی کشاورزی اقدام به تولید ارز دیجیتال می کنند.

عبدی اضافه کرد: دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال نیاز به مصرف بالای برق دارد و استفاده از آنها نیاز به دریافت انشعاب‌های خاص دارد به همین خاطر نیز برخی افراد برای سود بیشتر از برق خانگی استفاده می کنند. در صورت شناسایی علاوه بر جمع آوری این دستگاه‌ها، متخلفان نیز به مراجع قانونی معرفی می شودند.

وی در ادامه با اشاره به انعقاد تفاهم نامه شرکت توزیع نیروی برق با نیروی انتظامی،عنوان کرد: این شرکت با همکاری نیروی انتظامی امسال چندین مرکز غیرمجاز در شهرستانهای استان شناسایی کرده است که با توجه به افزایش استفاده از دستگاههای تولید ارز دیجیتال، رصد و شناسایی مراکز غیرمجاز به شدت پیگیری می‌شود.

ارز انرژی برق نیروی انتظامی هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر