کد خبر: 1046040 A

مدیرکل هواشناسی اردبیل:

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: پیش بینی می‌شود طی امروز شاهد افزایش ابرناکی، وزش باد خزری (متوسط تا گاهی تند)، کاهش دما، رخداد مه و بارش خفیف برف و باران در غالب مناطق استان باشیم.

به گزارش ایلنا، سیاوش محمدی در خصوص پیش بینی آب و هوای استان اردبیل عنوان کرد: طی امروز با تقویت جریانات شمالی که با رطوبت خزری نیز همراه است و همچنین ورود سامانه ناپایدار، شاهد افزایش ابرناکی، وزش باد خزری (متوسط تا گاهی تند)، کاهش دما، رخداد مه و بارش خفیف برف و باران در غالب مناطق خواهیم بود.

وی افزود: موقتاً روز چهارشنبه (۱۳ اسفند) جوی نسبتاً پایدار همراه با وزش جنوبی و افزایش دما بویژه در نواحی مرکزی استان پیش بینی می شود اما مجدداً از روز پنجشنبه هفته جاری با تشدید فعالیت موج دوم سامانه ناپایدار، کاهش محسوس دما، وزش باد خزری (گاهی تند) و بارش برف و باران استان را فرا خواهد گرفت.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد:  لازم بذکر است شدت بارش ها طی روز جمعه (۱۴ اسفند) در شمال استان می تواند موجب آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها شود و نیز با توجه به بارش برف در گردنه های کوهستانی و برف گیر نواحی مرکزی و جنوبی استان، اختلال در تردد جاده ای دور از انتظار نخواهد بود.

بارش باران بارش برف کاهش دما بارش برف - راه های موصلاتی سیاوش محمدی هواشناسی اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر