کد خبر: 1045620 A

نمایده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس:

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: فرمانداری‌های ویژه بدون توجه به محتوای راه‌اندازی آنها هیچ معنی و مفهومی ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، احمد علیرضابیگی در گفت‌وگو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه فلسفه ایجاد فرمانداری‌های ویژه باید در ساختار اداری و سیاسی کشور مورد توجه جدی قرار بگیرد، افزود: هدف ایجاد فرمانداری‌های ویژه تنها تغییر یک تابلو نبود بلکه هدف اصلی این بود تا دارای محتوا باشند و علاوه بر تسهیل امور، تفویض اختیارات نیز به فرمانداران اجرایی شود.

وی اظهار داشت: باید توجه داشت که فرمانداری‌های ویژه با اختیارات مناسب می‌توانند بسیاری از مشکلات مردم را در شهرستان های مختلف کشور مرتفع کنند تا مردم برای هر کار بزرگ و کوچک به مراکز استان رجوع نکرده و موجب اتلاف وقت و تجمع در ادارات مراکز استان ها نشوند.

علیرضابیگی با اشاره به اینکه فرمانداری‌های ویژه در دولت دهم به تصویب هیات وزیران رسید تا برخی از فرمانداری‌ها به فرمانداری ویژه تبدیل شوند و جایگاه معاون استاندار را داشته باشند، یادآوری کرد:  فرماندار ویژه اختیار معاون استانداری را در برمی‌گیرد و به تبع آن اداراتی که در آن شهرستان‌ها مستقر هستند به عنوان معاونان مدیران کل محسوب می‌شوند.

وی اضافه کرد: بر همین اساس بعضی موضوعات از جمله مربوط به کمیسیون های ماده پنج و برخی از کمیسیون‌های دیگر که در شهرستان‌ها اختیار آن در دست معاون عمرانی استانداران بود، این اختیار در شهرستان‌های دارای فرمانداری ویژه به فرمانداران داده شده بود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: فرمانداری‌های ویژی می‌توانند مشکلات مردم را در همان شهرستان حل و فصل کنند تا دیگر به مراکز استان‌ها مراجعه ای نشود که بر این مبنا باید اختیارات ویژه در جهت تسهیل امور مردم به آنها تفویض شود.

دولت دهم فلسفه مجلس شورای اسلامی نماینده مردم استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر