کد خبر: 1045233 A

فرماندار مشهد:

فرماندار مشهد گفت: برای اولین بار انتخابات شورای شهر مشهد در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ به صورت تمام الکترونیکی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمدرضا هاشمی در آیین آغاز به کار رسمی ستاد انتخابات شهرستان مشهد افزود: بر اساس تصمیم وزارت کشور، انتخابات در مشهد مانند سایر کلانشهرها به صورت الکترونیکی خواهد بود لذا در شعب اخذ رای ۲ صندوق اخذ رای و یک دستگاه ثبت رای الکترونیکی مستقر خواهد شد. 

وی ادامه داد: در دیگر شعب اخذ رای شهرستان به جز شهر مشهد، صندوق‌های رای برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، دومین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار خواهد گرفت.

فرماندار مشهد بر اجرای کامل قانون در فرایند انتخابات تاکید کرد و گفت: تنها راه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، حفظ اعتماد مردم است و بهترین راه جلب اعتماد نیز امانت داری از رای مردم می‌باشد و کوچکترین شائبه در انتخابات مشارکت مردم در این فرایند سیاسی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی با بیان اینکه دشمن از حضور مردم در انتخابات وحشت دارد افزود: دشمن تمام امکانات خود را بسیج می کند تا مشارکت مردم کاهش یابد ما نیز برخلاف دشمن عمل خواهیم کرد لذا به دنبال افزایش اعتماد مردم به عنوان بزرگترین سرمایه اجتماعی نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم.

هاشمی فرماندار را مسئول مطالبه‌گر از سایر دستگاه ها و مدیران شهرستانی در مسائل جاری شهرستان دانست و ادامه داد: اما در مساله انتخابات فرماندار به عنوان مجری، مکلف به پاسخگویی به نهادهای نظارتی در خصوص انتخابات است.

وی گفت: ویروس کرونا انتخابات سال گذشته مجلس شورای اسلامی را تحت تاثیر قرار داد اما سازماندهی انتخابات پارسال بدون هیچ مشکلی انجام شد لذا برای برگزاری انتخابات سال آینده تمهیدات لازم در دستور کار قرار دارد.

فرماندار مشهد به افزایش ۳۵ درصدی تعداد شعبات اخذ رای انتخابات سال گذشته مجلس شورای اسلامی در این شهر اشاره کرد و افزود: در انتخابات پیش رو شرایط ثبت نام داوطلبان و اخذ رای مطابق با شیوه نامه های بهداشتی خواهد بود به گونه ای که مکان اضافی برای ثبت نام کنندگان در فرمانداری فراهم شده و پیگیری برای افزایش تعداد شعب اخذ رای به منظور تامین فاصله گذاری اجتماعی در دستور کار قرار دارد، همچنین در این دوره انتخابات سعی می‌شود، رای گیری در فضای باز مدارس و مساجد انجام شود.

انتخابات انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا فرماندار مشهد شورای اسلامی شهر مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر