کد خبر: 1045199 A

شهبازی خبر داد:

معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب استان کرمانشاه از افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهر هرسین با حضور وزیر نیرو به صورت ویدئو کنفرانسی در روز سه‌شنبه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه ، ایرج شهبازی معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب استان کرمانشاه در نشست خبری که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار کرد: تصفیه خانه فاضلاب شهر هرسین در قالب پویش هر هفته الف-ب-ایران وارد مدار بهره برداری قرار گرفته است.

وی با اشاره به شروع عملیات ساخت این تصفیه خانه از سال ۸۲، افزود: تصفیه‌خانه فاضلاب شهر هرسین تا سال ۹۰ با توجه به اعتبارات تخصصی در حال ساخت بود، اما از سال ۹۰ به بعد عملیات با کندی پیش رفت و قریب به ۵ سال عملیات اجرایی این تصفیه خانه به دلیل اختلافات حقوقی عملاً متوقف شد.

معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب استان کرمانشاه اصلی ترین دلیل این اختلافات را مباحث حقوقی بین کارفرما و پیمانکار و مشاور پروژه دانست و افزود: به دلیل همین امر امکان ورود و تغییر در تصفیه خانه فاضلاب شهر هرسین میسر نبود.

شهبازی با بیان اینکه مشکلات نواقص و ایرادات این پروژه از ابتدای سال جاری با به کارگیری پیمانکار توانمند حل شده است، گفت: هم اکنون تصفیه خانه شهر هرسین در مدار بهره برداری قرار گرفته است و بخش عظیمی از فاضلاب این شهر وارد تصفیه خانه می‌شود.

وی به مشخصات این پروژه اشاره کرد و ادامه داد: تاکنون بالغ بر ۲۷۰ میلیارد ریال برای این پروژه در بخش‌های تصفیه خانه، شبکه فاضلاب و خط انتقال هزینه شده است.

شهبازی با بیان اینکه سیستم این تصفیه‌خانه سیستم لجن فعال با هوادهی گسترده است، افزود: تصفیه‌خانه فاضلاب شهر هرسین با ظرفیت تصفیه بالغ بر ۱۳ هزار مترمکعب فاضلاب در شبانه روز، جمعیت ۵۵ هزار نفری این شهر را پوشش می‌دهد.

وی تصریح کرد: طول کل شبکه و خط انتقال پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر هرسین بالغ بر ۱۲۰ کیلومتر است که تاکنون ۸۰ کیلومتر آن انجام شده و مابقی هم به صورت سنتی در حال دفع است.

معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب استان کرمانشاه تاکید کرد: در تمامی شهرستان‌های سطح این استان که دارای فرمانداری هستند یا تصفیه خانه وجود دارد یا در حال اجرا است.

شهبازی گفت: هم اکنون ۷ تصفیه خانه در سطح شهرستان‌های این استان شامل سنقر، سرمست، صحنه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی در حال اجرا است که تصفیه خانه شهر ثلاث باباجانی حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۰ وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

اعتبارات شهرستان هرسین تصفیه خانه اب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر