کد خبر: 1045140 A

مدیرعامل هلال احمر استان:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: داشتن اطلاعات هواشناسی کامل و دقیق آمادگی نیروهای امدادی در مقابله با حوادث و کاهش خسارات بلایای طبیعی و غیرطبیعی را افزایش می دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حسن آصفی در دیدار با یوسف شیخ الملوکی مدیرکل هواشناسی استان قزوین اظهار کرد: هر چقدر اطلاعات هواشناسی کامل تر و دقیقتر باشد آمادگی نیروهای امدادی قوی‌تر خواهد بود و هر چقدر این همکاری‌ها در قالب تفاهم نامه در استان توسعه پیدا کند و کاربردی شود می تواند فرآیند مدیریت بحران را تسهیل کند و از دامنه خسارات بکاهد.

مدیرعامل هلال احمر استان بر توسعه و افزایش همکاری بین اداره کل هواشناسی با هلال احمر استان و ایجاد ارتباطات موثر جهت اطلاع رسانی به هنگام و ایجاد آمادگی در مواجهه با سوانح جوی و اقلیمی تاکید کرد.

حکمت اله هاشمی معاون امداد و نجات هلال احمر استان قزوین نیز در این دیدار گفت: تاثیر هواشناسی بر خدمات نیروهای امدادی در حوادث و سوانح کاملا مشهود است و انعقاد یک تفاهمنامه و بومی سازی آن و اعتماد به پیش بینی‌های هواشناسی می‌تواند بسیار برای حوزه امداد و نجات اهمیت داشته باشد و باعث آمادگی نیروهای امدادی و ارائه خدمات مطلوبتر شود.

یوسف شیخ الملوکی مدیرکل هواشناسی استان قزوین نیز در این دیدار بیان کرد: با توجه به بلایای جوی و تغییرات اقلیمی، بشر نسبت به هواشناسی حساس‌تر شده و در حوزه‌های مختلف نیز اهمیت پیدا کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به بستر و توانمندی که در سطح استان و کشور وجود دارد اگر بتوانیم از داده های هواشناسی درست استفاده کنیم می توانیم از تهدیدات ناشی از تغییرات اقلیمی پیشگیری کرده و خسارات وارده را به حداقل برسانیم.

استان قزوین جمعیت هلال احمر استان مدیریت بحران هلال احمر استان هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر