کد خبر: 1045131 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: همزمان با هفته منابع طبیعی یک میلیون اصله نهال در استان همدان توزیع و کاشته می‌شود.

اسفندیار خزائی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان در گفت وگو با ایلنا اظهار داشت: حدود ۸۰۰ هزار اصله نهال صنوبر و ۲۰۰ هزار نهال از نوع درختان جنگلی کم آب بر و مقاوم به کم آبی و اقلیم استان همدان در هفته منابع طبیعی غرس می شود.

خزائی شعار هفته منابع طبیعی امسال را همه با هم، جهاد برای حفاظت از منابع طبیعی بیان کرد و افزود: برنامه های هفته منابع طبیعی باید در راستای دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شود تا زمینه ای برای ابتلای مردم به کرونا نشود.

وی با بیان نقش رسانه ها، فضای مجازی و تبلیغات محیطی در ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی گفت: باید برنامه های متنوع فرهنگی، آموزشی و ترویجی، در راستای فرهنگ سازی حفظ و توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری برگزار شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان بر ضرورت آموزش و فرهنگ سازی در رابطه با اهمیت و فواید درخت و درختکاری برای دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی با مشارکت اداره کل و آموزش و پرورش استان از طریق برنامه های آموزشی تاکید کرد.

خزائی بیان کرد: افتتاح و بهره برداری از طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در طول هفته منابع طبیعی و آبخیزداری در دستور کار قرار دارد.

استان همدان دانش آموزان فضای مجازی منابع طبیعی و آبخیزداری هفته منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر