کد خبر: 1045112 A

شهاب‌الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال ایران شد.

به گزارش ایلنا، با پایان رأی‌گیری انتخابات فدراسیون فوتبال، شهاب‌الدین عزیزی خادم به‌عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد.

شهاب‌الدین عزیزی‌خادم متولد یکم بهمن‌ماه ۱۳۵۶ و اهل پل‌دختر لرستان است.

وی تحصیلات خود را تا مقطع دکترا و رشته روابط بین‌الملل- مطالعات منطقه‌ای ادامه داد. از فعالیت‌های ورزشی وی می‌توان به عضویت در تیم ملی دانشجویی و تیم نیروی زمینی اشاره کرد.

عزیزی خادم در چندین شرکت صنعتی و اقتصادی مدیرعامل و یا عضو هیأت مدیره بوده است.

خادم سابقه ریاست هیأت مدیره باشگاه‌های سایپا و پیکان را هم داشته است.

وی همچنین سابقه عضویت در هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال را نیز در کارنامه خود دارد.

انتخابات فدراسیون فوتبال برای تعیین رئیس و اعضای هیات رئیسه روز یکشنبه در شرایطی برگزار شد که چهار گزینه برای نشستن بر روی صندلی داغ ریاست با یکدیگر رقابت کردند.

اعضای ۸۹ نفره مجمع فدراسیون فوتبال که ۸۷ نفر از آن‌ها حق رأی داشتند صبح روز ۱۰ اسفند پای صندوق رأی رفتند تا «رئیس» بیست و ششم این فدراسیون را برای چهار سال آینده انتخاب کنند.

انتخابات امروز در دو مرحله انجام شد.

در دور اول ۳۵ رأی به نام عزیزی خادم، ۱۸ رأی به نام آجر لو، ۹ رأی به نام علی کریمی و ۲۴ رای به نام کیومرث هاشمی نوشته شد. یک رای هم باطله اعلام شد. شهاب الدین عزیزی خادم و کیومرث هاشمی وارد مرحله بعدی انتخابات شدند.

در رای گیری دور دوم شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. او توانست ۴۹ رای اعضای مجمع را در مقابل ۳۸ رای کیومرث هاشمی کسب کند.

انتخابات رئیس فدراسیون رقابت فوتبال فوتبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر