کد خبر: 1045057 A

رئیس شورای شهر تبریز عنوان کرد ؛

رئیس شورای اسلامی تبریز گفت: پیش‌بینی تحقق ۹۰ درصدی بودجه شهرداری این شهر تاپایان اسفند ماه جاری، نشان‌دهنده بودجه‌بندی مناسب از سوی شورا و شهرداری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز،شهرام دبیری در جلسه شورای اسلامی این شهر با بیان اینکه تاکنون ۸۵ درصد از بودجه سال جاری محقق شده است، افزود: پیش بینی بودجه ای مناسب برای سال ۱۴۰۰ از سوی شهرداری و شورا باید در اولویت باشد.

وی اظهار داشت: اعضای شورای اسلامی نیز باید از طریق کمیسیون های شورا، پیشنهادات خود را در خصوص بودجه سال آینده شهرداری تبریز ارائه دهند تا بتوان به صورت مناسب بودجه را جمع بندی کرد.

رئیس شورای اسلامی تبریز با اشاره به ۱۵ اسفند روز درختکاری، گفت: باید برنامه ریزی شود تا در این روز با بسیج عمومی وعده شهرداری مبنی بر کاشت یک میلیون اصله درخت و درختچه در سطح این شهر محقق شود.

دبیری، ادامه داد: امید است با عزم جدی شهرداری تبریز در زمینه کاشت درخت و درختچه، سرانه فضای سبز در این شهر افزایش یابد.

۶۰ پارک محله ای تا پایان دوره پنجم شورا در تبریز به بهره برداری می رسد  

شهردار تبریز نیز در این جلسه با بیان اینکه سال ۹۹ در این شهرداری به نام سال فضای سبز نامگذاری شده،  گفت: تا کنون ۴۰ پارک محله ای در این شهر به بهره برداری رسیده و ۱۵ پارک نیز در دست احداث بوده که تا خرداد سال آینده به بهره برداری می رسند.

ایرج شهین باهر، با اشاره به اینکه تا پایان دوره شورای پنجم تعداد پارک های محله ای در این شهر به ۶۰ پارک می رسد، اظهار داشت: تلاش می شود به یاد هر شهید در حیاط آنها درخت کاشته شود و نهال میوه رایگان با لحاظ ثبت نام شهروندان در سامانه برای دریافت این نهال ها، در بین آنان توزیع می شود.

وی اظهار داشت: ۵۵۰ هزار اصله درخت و درختچه در سال جاری برای تحقق طرح کاشت یک میلیون درخت و درختچه کاشته شده است و برای مرحله سوم این طرح برنامه ریزی شده تا این عدد به یک میلیون اصله برسد.

بودجه شورای اسلامی شورای شهر شهرداری برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر