کد خبر: 1044903 A

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۸۶۰ نفر از اعضای کادر درمان شاغل در بیمارستان‌های زیرپوشش این دانشگاه در خراسان رضوی تاکنون با تزریق واکسن کرونا ایمن‌سازی شده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمدجعفر صادقی نخستین محموله تحویلی واکسن کرونا به دانشگاه علوم پزشکی مشهد را شامل ۴۷۰ دوز اعلام و بیان کرد: همه واکسنهای این محموله به کادر درمانی که بطور مستقیم درگیر امور درمان بیماران کرونایی در بخشهای مراقبت ویژه بیمارستانهای مشهد و چند شهرستان دیگر خراسان رضوی هستند تزریق شده است.

وی افزود: دومین محموله واکسن کرونا نیز تحویل دانشگاه علوم پزشکی مشهد شد و کار تزریق آن به اعضای کادر درمان از هفتم اسفند ماه جاری آغاز شده است. 

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: تاکنون تزریق واکسن کرونا در قالب مرحله دوم برای ۳۹۰ نفر از اعضای کادر درمانی این دانشگاه انجام شده است.

وی دومین محموله تحویلی واکسن کرونا را به خراسان رضوی شامل هشت هزار و ۷۸۰ دوز اعلام و بیان کرد: پنج هزار و ۳۰۰ دوز از این محموله سهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد است و بقیه آن یعنی سه هزار و ۴۸۰ دوز متعلق به دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، تربت‌حیدریه، گناباد و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام تعلق دارد. 

صادقی گفت: کادر درمان شاغل در بیمارستانها و مراکر درمانی بر اساس بیشترین میزان درگیری با بیماران کرونایی در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار دارند. 

وی افزود: دیگر اقشار و گروه‌های جمعیتی پس از پایان تزریق واکسن کرونا به اعضای کادر درمان، این واکسن را دریافت خواهند کرد. 

خراسان رضوی دانشگاه علوم پزشکی درمان علوم پزشکی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر