کد خبر: 1044881 A

معتمدیان مطرح کرد‌:

استاندار خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی اکنون در زمره چند استان در کشور است که به لحاظ وضعیت بروز کرونا شرایط مطلوب و پایداری دارد، اما پیشگیری از شیوع نوع جهش یافته کرونای انگلیسی نیازمند همکاری و مشارکت مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، وی با اشاره به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی طی هفته‌های اخیر در استان گفت: در حال حاضر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان به طور میانگین حدود ۷۰ درصد است و برای کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونای انگلیسی باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین افراد جامعه افزایش یابد.

معتمدیان ادامه داد: در حال حاضر آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا در این استان کاهش چشمگیری یافته است و این امر نتیجه تلاش تمامی مسئولان و دست اندرکاران کنترل کرونا در استان و مشارکت مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده است.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: حفظ شرایط موجود با همکاری مردم میسر است، لذا با توجه به شیوع بیماری کرونای انگلیسی رعایت پروتکل‌های بهداشتی به طور جدی، پرهیز از دورهمی و محافل خانوادگی و همچنین محدود کردن بازارهای عیدانه مورد تاکید است.

وی بر کنترل، نظارت و آگاه‌سازی مردم در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی از طریق اطلاع‌رسانی و تولید برنامه‌های خبری و آموزشی مختلف از سوی رسانه‌های جمعی تاکید کرد.

جامعه خراسان رضوی رسانه مشهد ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر