کد خبر: 1044705 A

در شبانه روز گذشته رخ داد؛

کرونا ویروس جان پنج کهگیلویه و بویراحمدی دیگر را گرفت تا رکورد تازه در موج جدید بیماری کرونا از خود برجای بگذارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: طی 24 ساعت گذشته، پنج بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست داد و شمار جانباختگان استان به 443 نفر رسیده است.

به گزارش ایلنا از یاسوج، پرویز یزدان پناه افزود: هم اکنون 152 بیمار در بیمارستانهای معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد 46 نفر مبتلای قطعی و 10 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی تعداد بهبود یافتگان کرونایی استان کهگیلویه و بویراحمد را تاکنون 24 هزار و 828 مورد گزارش عنوان کرد.

دبیر ستاد کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از 555 نمونه نمونه دریافت شده که حدود شش درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مربوط به بویراحمد، دنا، بویراحمد، لنده و بقیه در سایر شهرستان های استان هستند.

یزدان پناه افزود: اگر همراهی مردم و مسئولان در جدی گرفتن کرونا ادامه پیدا نکند شاهد خیز مبتلایان و ایجاد خسارت جبران‌ناپذیری خواهیم شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برپایی مجالس شادی و عزا در استان گفت: هرگونه اجتماع، شرایط را برای انتشار بیماری کرونا در استان تسهیل می‌کند که از این نظر قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری، رعایت بهداشت فردی و عدم حضور در تجمعات مورد تأکید است.

کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر