کد خبر: 1044634 A

مدیرعامل شرکت ایران خودرو:

مدیرعامل شرکت ایران خودرو گفت: تولید گیربکس اتوماتیک در حال حاضر مرحله مقدماتی را طی می کند و پس از بررسی این طرح کار تامین منابع مالی آن انجام خواهد شد.

فرشاد مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا از قزوین اظهار کرد: در حال حاضر تولید گیربکس اتوماتیک در مرحله مقدماتی است و 7 نوع گیربکس مختلف خریداری و به داخل کارخانه وارد شده که مدیران مجموعه نسبت به بررسی این گیربکس اقدام کرده اند و از این پس طراحی مفهومی این طرح باید ایجاد شود که نیازمند سرمایه گذاری است.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو بیان کرد: طرح تولید گیربکس اتوماتیک باید طبق روال ایران خودرو پیش برود و در خصوص این پروژه باید بیزنس پلن آن تهیه شود و در ستاد سیاست های ایران خودرو به تصویب برسد و از لحظه ای که مصوب شود کار سرمایه گذاری و تامین منابع مالی آن به روش های که پیش بینی شده  انجام خواهد شد.

مقیمی ادامه داد: از استاندار و وزیر صنعت در خواست داریم که پشتیبان این طرح باشند و در اجرای آن  توجه بیشتری داشته داشته باشند.

وی در خصوص محصولات جدید شرکت ایران خودرو گفت: محصولات جدید این شرکت در راه است و به زودی در بازار عرضه می شود و کلیت طرح K125 کراس اوور جدید ایران خودرو نیز در ستاد سیاست گذاری این شرکت به تصویب رسیده است.

این مسئول با بیان این مطلب که شرکت ایران خودرو  در نظر دارد یک خودروی اقتصادی و با صرفه تولید کند، افزود: تا کنون اقداماتی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این زمینه آغاز شده است و مدل سرمایه گذاری آن با سایر شرکت ها در حال تهیه و تدوین است که به زودی اعلام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو یادآور شد: مبلغ 800 میلیارد تومان سرمایه موجود در داخل این کارخانه می  که جذب نشده است و حدود 100 و 50 تا 200 میلیارد تومان هم سرمایه گذاری جدید شکل گرفته که توانسته  ظرفیت مطلوبی را برای شرکت به همراه بیاورد.

مقیمی با اشاره به اینکه گروه صنعتی ایران خودرو نسل جدیدی از گیربکس شش سرعته را طراحی و تولید کرده است، اضافه کرد: تا زنجیره تامین داخلی شکل بگیرد این کار بومی شده و ابتدا در محصول رانا و سپس در سایر محصولات استفاده خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز به دانش تولید گیربکس شش سرعته رسیده ایم و سال آینده ۷۸  هزار و ۵۰۰ دستگاه از آن را تولید و در خودروها استفاده خواهیم کرد.

ایران خودرو سرمایه گذاری صنعت منابع مالی مرحله مقدماتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر