کد خبر: 1044537 A

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان:

مدیرعامل آب منطقه ای لرستان گفت: عملیات لایروبی و ساماندهی رودخانه‌ها در لرستان به پایان رسید.

به گزارش ایلنا، داریوش حسن نژاد با اشاره به اجرای ۱۱۰ کیلومتر پروژه پیشگیری از سیل در استان گفت: عملیات لایروبی، ساماندهی و اصلاح مسیر رودخانه‌ها با هدف پیشگیری از وقوع سیلاب و خسارت‌های ناشی از آن در استان به پایان رسید.

حسن نژاد اظهار داشت: پس از وقوع سیلاب بزرگ سال ۹۸ و تخریب گسترده بستر رودخانه‌های استان که منجربه خسارات متعددی به اماکن و اراضی مجاور رودخانه‌ها شد این شرکت با دریافت اعتبارات جبران خسارت از محل ماده مدیریت بحران بلافاصله با انتخاب پیمانکاران ذی‌صلاح اقدام به لایروبی، ساماندهی و اصلاح مسیر رودخانه‌ها کرد.

وی افزود: ضمن احداث دایک حفاظتی روستای چم‌گرداب، دمرود افرینه، حفاظت از جاده خرم‌آباد - پلدختر در محدوده اردوگاه ملاوی و جلگه خلج به لایروبی و ساماندهی برخی رودخانه‌ها در مناطق حساس و آسیب دیده استان پرداختیم.

حسن نژاد با بیان اینکه طول کامل این پروژه‌ها با احتساب لایروبی‌ حدود ۱۱۰ کلیومتر بوده، افزود: ساماندهی و لایروبی حدود ۲۲ کیلومتر از رودخانه‌های استان شامل روستاهای حاشیه رودخانه کشکان در شهرستان چگنی، پلدختر، دلفان، دورود، خرم‌آباد و بروجرد انجام شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان عنوان کرد: مطالعات طرح تفصیلی ساماندهی رودخانه‌های لرستان، شروع عملیات اجرایی قرارداد روپر گذاری رودخانه‌های الیگودرز، ازنا، ماربره، دره تخت و هرو به طول حدود ۲۲۵ کیلومتر از دیگر اقداماتی است که توسط شرکت آب منطقه‌ای لرستان انجام شده است.

جاده سیل مدیریت بحران طرح تفصیلی منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر