کد خبر: 1044498 A

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار استان زنجان خبرداد:

رئیس اتحادیه بنکداران، آجیل و خشکبار استان زنجان گفت: بالا رفتن 35 درصدی قیمت آجیل باعث کاهش 50 درصدی مشتری شده است.

به گزارش ایلنا از زنجان، مرتضی انتصار امروز با عنوان این خبر، گفت: امسال قیمت آجیل از 160 تا 280 هزار تومان به دلیل تنوع نوع آن متغیر است.

رئیس اتحادیه بنکداران، آجیل و خشکبار استان زنجان، با بیان اینکه قیمت آجیل بالا بوده و این موضوع موجب کاهش مشتری در این بازار شده است، ادامه داد: قیمت آجیل بر اساس نوع پسته، تخمه، چهار مغز و پنج تخمه بودن متغیر است.

وی، همچنین از افزایش 35 درصدی قیمت آجیل به صورت میانگین نسبت به سال گذشته خبرداد و گفت: نسبت به سه سال گذشته میزان مشتری آجیل 40 تا 50 درصد کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه بنکداران، آجیل و خشکبار استان زنجان یادآور شد: نسبت به پارسال تعداد مشتریان 30 درصد به دلیل کاهش قدرت خرید مردم کاهش یافته است که این امر در میزان فروش تاثیرگذار است.

انتصار از مردم خواست تا آجیل شب عید را از واحدهای دارای مجوز رسمی تهیه کنند که دارای پروانه کسب هستند، تا در صورت داشتن شکایت اتحادیه بتواند به مشکلات مردم رسیدگی کند.

وی از فعالیت 70 تا 80 واحد دارای مجوز در زنجان خبرداد و گفت: این تعداد در روزهای دیگر به 150 واحد هم می‌رسد.

رئیس اتحادیه بنکداران، آجیل و خشکبار استان زنجان، در پایان گفت: به مردم پیشنهاد می‌کنم به دلیل گرانی آجیل، این محصول را از فروشگاه هایی تهیه کنند که دارای جواز و پروانه کسب باشد تا دچار مشکلات کمتری شوند.

رئیس اتحادیه بنکداران، آجیل و خشکبار استان زنجان /افزایش قیمت اج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر