کد خبر: 1044419 A

سخنگوی ستاد کرونای سمنان خبر داد:

سخنگوی ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونای سمنان گفت: با تغییر رنگ کرونایی دامغان از زرد به نارنجی شمار شهرهای نارنجی در استان سمنان افزایش یافت.

به گزارش ایلنا از سمنان، حبیب الله خجسته پور افزود: از ۸ شهرستان استان سمنان ، ۳ شهرستان در وضعیت آبی ، ۳ شهرستان در وضعیت زرد و ۲ شهرستان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفته اند. 

وی بیان کرد: بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده توسط ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا شهرستان های میامی ، آرادان و سرخه دارای رنگ بندی آبی و شهرستان های سمنان ، گرمسار و مهدیشهر در وضعیت زرد و شهرستان های شاهرود و دامغان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

معاون استاندار سمنان یادآور شد: محدودیت های کرونایی از روز شنبه ۹ اسفند ماه لغایت جمعه ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۹ نیز بر اساس رنگ جدید اعمال خواهد شد .

خجسته پور تصریح کرد: بر اساس مقررات و ضوابط اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا ، طی هفته ی آینده فعالیت مراکز تجاری ، بازرگانی و خدماتی شامل گروه های شغلی ۱ تا ۴ در شهرستان های با وضعیت آبی و فعالیت گروه های ۱ تا ۳ در شهرستان های با وضعیت زرد و فعالیت گروه های شغلی ۱ و ۲ در شهرستان های شاهرود و دامغان با رعایت کامل ضوابط و دستورالعمل های بهداشتی بلا مانع می باشد.

معاون استاندار سمنان ادامه داد: فعالیت های آموزش حضوری برای پایه های اول و دوم ابتدایی و نیز هنرجویان هنرستانهای فنی و حرفه ای و کار و دانش صرفا در دروس کارگاهی و عملی در شهرستانهای با وضعیت آبی و زرد با رعایت ضوابط بهداشتی و سقف حداکثر ۱۰ نفر برای هر کلاس مجاز و در سایر پایه ها و دروس همچنان بصورت غیر حضوری و مجازی خواهد بود.

وی اضافه کرد: بر اساس مصوبه ی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا حضور تمامی کادر اجرایی و اداری مراکز آموزشی در سطح استان بر اساس ضوابط اعلام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش بلا مانع بوده و همچنین در مراکز آموزشی کم جمعیت استان که حداکثر دانش آموزان در تمامی پایه های تحصیلی آن مرکز ۵۰ نفر یا کمتر از آن می باشد ارائه ی شیوه ی آموزش حضوری منعی نداشته و مجاز می باشد.

خجسته پور گفت: بر اساس مصوبه ی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا بمنظور انجام آزمون دروس عملی دانشگاه‌ها ، اسکان هر دانشجوی غیر بومی در یک اتاق بلامانع بوده و دانشگاه های استان می‌توانند در صورت فراهم آوردن شرایط ذکر شده نسبت به برگزاری کلاس‌های عملی دانشگاه‌ها اقدام کنند.

وی افزود: منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۳ صبح در چهار شهرستان سمنان، شاهرود ، دامغان و گرمسار همچنان به قوت خود باقی است.

خجسته پور اظهار کرد: خودروهای با پلاک ۸۶ و ۹۶ بعنوان خودروی بومی استان محسوب شده و تردد این خودروها در سطح استان بلا مانع است.

سخنگوی ستاد کرونا سمنان بیان کرد: بر اساس قانون و به‌منظور حفظ وضعیت و کاهش میزان ابتلا و قطع زنجیره شیوع کرونا در استان ورود هرگونه خودرو با پلاک شخصی متعلق به شهرهای نارنجی و قرمز به شهرستان‌های استان سمنان ممنوع و متعاقب آن ورود هرگونه وسائط نقلیه شخصی از استان به شهرستانهای نارنجی و قرمز در سراسر کشور نیز موجب اعمال قانون و جریمه است.

کرونا استانداری سمنان ستاد کرونا سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر