کد خبر: 1044289 A

رئیس دفتر رئیس‌جمهور خبر داد:

رئیس دفتر رئیس جمهور از پیگیری برای تصویب مصوبه کمک به احداث خط دوم متروی اصفهان در شورای اقتصاد کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، محمود واعظی در مراسم آغاز به کار حفاری جبهه غربی به شرقی خط دوم متروی اصفهان به طول 6.5 کیلومتر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس استان اصفهان، اظهار کرد: پروژه های بسیار زیادی در شهر اصفهان در حال اجراست و اجرای این پروژه های شهری مشکل تر از سایر اقدامات عمرانی است.

وی ادامه داد: این پروژه ها در فضای خارج از شهرها اجرا می‌شود که با انواع و اقسام مشکلات مالکیتی، مسائل حقوقی، تاسیسات شهری و مسائل غیرقابل پیش بینی در اجرای این پروژه ها مواجه هستیم.

واعظی با اشاره به بازدید از سالن اجلاس سران، تصریح کرد: سالن های بسیاری را در کشورهای مختلف مشاهده کرده ام اما سالن اجلاس سران اصفهان یکی از زیباترین و مجهزترین مجموعه هایی است که تاکنون دیده ام و این سالن آبرویی برای اصفهان و ایران می شود که جای تبریک به مدیریت شهری و سایر عوامل سازنده این سالن دارد.

وی تاکید کرد: با توجه به مسائل زیست محیطی و مسائل ترافیکی باید حمل و نقل عمومی را به زیر شهر هدایت کنیم و این تفکر درستی است؛ برنامه ریزی های بسیار خوبی در شهرداری اصفهان برای این موضوع صورت گرفته و ما هم در دولت وظیفه داریم که به طور حتم از این اقدامات با وجود محدودیت های مالی حمایت کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه آینده کشور را بسیار روشن می بینیم، گفت: درخواست های شهرداری اصفهان را از دولت پیگیری می کنم تا مصوبه کمک به متروی اصفهان در شورای اقتصاد تسریع و قول و قرارهایی که شهرداری اصفهان با مسئولین دولتی گذاشته است هر چه زودتر به مرحله عمل دربیاید.

با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور در اصفهان، پل آفتاب و خیابان های تابان و آسمان به صورت رسمی، افتتاح شد.

استان اصفهان اقتصاد کشور دولت متروی اصفهان دفتر رئیس جمهور شهرداری اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر