کد خبر: 1044143 A

امام جمعه کرج:

امام جمعه کرج با اشاره به نزدیک شدن انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای شهر و روستا، بیان داشت: کورکورانه و بدون تحقیق انتخاب کردن شرعاً جایز نیست لذا از همین الآن دنبال کنید و افراد صلاحیت‌دار موردنظر خود را در نظر بگیرید.

به گزارش ایلنا، آیت الله حسینی همدانی در خطبه های نمازجمعه کرج با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری، بیان داشت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار راجع به برجام و مسائل هسته‌ای تذکراتی فرمودند و نسبت به مواضع مستکبرانه آمریکا و سه کشور اروپایی تذکر دادند و همان‌طور که ایشان فرمودند مستکبران غربی و اروپایی بدانند از آنجاکه به تعهدات‌شان عمل‌نکرده‌اند به شدّت مورد نفرت ملّت ایران هستند، گوشه‌ای از اعلام انزجار و نفرت مردم را از این مصلی با گوش خود بشنوید که شعار (مرگ بر آمریکا) می‌دهند.

خطیب نماز جمعه کرج در ادامه خاطرنشان ساخت: آنچه امروز مطلوب است این است دولت در موضوع برجام بر اجرای کامل قانون نه گزینشی، که رهبر معظم انقلاب هم آن را علناً تائید کردند اهتمام داشته باشد و به وعده‌های اروپا و آمریکا دل‌خوش نکند و دنبال مذاکره و اقدامی خارج از سیاست‌های کلان نظام نباشد.

توقف اجرای پروتکل الحاقی را باید باقدرت ادامه داد

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه هیچ‌کس حق دخالت در قوه مجریه را ندارد چون اجرا با این قوه است، بیان داشت: حضرت امام رحمه‌الله علیه در سال ۵۹ در این رابطه فرمودند؛ اما اجرای چه چیزی؟ اجرای کامل قانونی که مجلس تصویب و شورای نگهبان تائید کرده است. والا به منافع ملت خیانت و خسارت وارد خواهد شد. بعلاوه نباید فراموش کرد که امام فرمودند: مجلس در رأس همه امور و در رأس همه نهادهاست و حق دارد بر همه نهادهای اجرائی نظارت کند و در این راه هیچ‌کس نمی‌تواند از حقوق قانونی نمایندگان جلوگیری کند؛ بنابراین توقف اجرای پروتکل الحاقی را که از پنجم اسفندماه آغازشده باید باقدرت ادامه داد مگر این‌که تحریم‌ها را بردارند که بحث دیگری است.

به‌جای اینکه روند را اصلاح کنند بیاناتی دارند که محل تأمل و تضعیف است

وی در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به اهمیت خصوصی‌سازی و اجرای ابلاغ سیاست‌های اصل ۴۴، بیان داشت: متأسفانه در بحث خصوصی‌سازی و اجرای ابلاغ سیاست‌های اصل ۴۴ که نزدیک ۱۵ سال از آن می‌گذرد و درست عمل نشده و به اقتصاد کشور خساراتی را وارد کرده و حتی گاهی مشکلات امنیتی هم درست کرده، به‌جای اینکه روند واگذاری را اصلاح کنند گاهی بیاناتی دارند که محل تأمل و تضعیف است.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در ادامه تصریح کرد: دستگاه قضائی که با توان و با برنامه دنبال قطع دست رانت‌خواران و ویژه خواران و غارت گران وابسته به قدرت است را، به‌عنوان تازه به مسئولیت رسیده می‌خوانند که دنبال بگیروببند است. سؤال بنده این است اولاً ریاست قوه قضائیه تازه‌کار نیست و کارگزار قدیمی نظام است، اما به بیان شما اگر کسی کهنه‌کار بود مجاز است نسبت به خلاف بی‌تفاوت باشد؟ مسئول چه تازه چه کهنه، باید جلوی خلاف و فساد را هر جا که بود بگیرد و الا خودش در فساد شریک است.

یکی از اهداف اولیه انقلاب اسلامی رفع محرومیت از اقشار محروم جامعه بود

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری با اشاره چهاردهم اسفندماه آغاز هفته احسان و نیکوکاری و روز ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه و روز تأسیس کمیته امداد حضرت امام رحمه‌الله علیه، بیان داشت: یکی از اهداف اولیه انقلاب اسلامی رفع محرومیت از اقشار محروم جامعه بود و از همان روزهای ابتدائی کمیته امداد تشکیل شد تا به این مهم رسیدگی کند و تا امروز هم باقوت و قدرت کارهای فراوان و ماندگاری را انجام داده است.

وی در ادامه برای روز احسان و نیکوکاری به مردم استان پیشنهاد داد: خوب است مردم بزرگوار استان مثل هرسال و بلکه امسال باقوت بیشتری به این مهم بپردازند و ان‌شاءالله در رزمایشی که به همین مناسبت دوستان تدارک می‌بینند همگی فعال شرکت کنیم و بتوانیم مرحمی بر آلام مستمندان باشیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری امور مساجد استان البرز بابیان اینکه انفاق و کمک به نیازمندان از نشانه‌های مؤمنین و متقین است و موجب افزایش رزق و رستگاری می‌شود، گفت: تا امروز مردم در امر مواسات و کمک مؤمنانه به‌خوبی عمل کرده‌اند و صحنه‌های ماندگاری به وجود آوردند و عطر جامعه مهدوی را در سراسر استان پراکنده کردند که از همگی قدردانی و سپاسگزاری می‌کنم.

تأکید بر ضرورت تنظیم بازار شب عید 

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه با تأکید بر لزوم تنظیم بازار شب عید، خطاب به مسئولین استانی تأکید کرد: با توجه به شرایط کرونائی و نزدیک شدن به‌روزهای پایانی سال، برای رسیدن کالاهای موردنیاز به دست مردم با قیمت عادله، نظارت خود را قوی‌تر و هوشمندانه‌تر کنید و جلوی قاچاق، بازار سیاه، گران‌فروشی، کم‌فروشی، اجحاف و امثال این‌ها را بگیرید و به معیشت مردم توجه بیشتری داشته باشید و مغازه‌داران هم به سود کم قانع باشند.

کورکورانه و بدون تحقیق انتخاب کردن شرعاً جایز نیست

وی در بخش پایانی بیانات خود با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات ششمین دوره‌ی شوراهای شهر و روستا، بیان داشت: کورکورانه و بدون تحقیق انتخاب کردن شرعاً جایز نیست لذا از همین الآن دنبال کنید و افراد صلاحیت‌دار موردنظر خود را در نظر بگیرید.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز در خاتمه بابیان اینکه متأسفانه سال‌هاست که افراد قبیله‌ای و قومیتی و گاهی لیستی انتخاب‌شده‌اند، تأکید کرد: توجه داشته باشید در این دوره با بصیرت بیشتری وارد شوید و هرگز مثل نوبت‌های قبل رأی ندهید. کارایی، تعهد و توان افراد را در نظر بگیرید ولو هم‌محل و آشنای شما هم نباشد. والا ضرر خواهید کرد و تا امروز هم ضررهایش را فراوان دیده‌اید.

امام جمعه کرج و نماینده ولی‌فقیه در استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر