کد خبر: 1044139 A

برای نخستین بار؛

نخستین همایش ملی "ایران جغرافیای مهربانی" به مدت ۳ روز در شهرستان سبزوار شروع به کار کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امین کوشکی، دبیر کمیته اجرایی همایش گفت: نخستین همایش ملی ایران، جغرافیای مهربانی از صبح پنجشنبه به مدت ۳ روز در سبزوار آغاز شده است و رادیو فرهنگ نیز، این رویداد مهم را پوشش می‌دهد.

وی افزود: هدف از برگزاری این همایش، معرفی و تکریم خیران و فعالان نیکوکار، ترویج و تقویت فرهنگ نیکوکاری و نوع‌ دوستی و تبیین جایگاه گروه‌های جهادی در مهرورزی و محرومیت زدایی است،که پس از صحبت های مقام معظم رهبری درباره خیرین سبزواری تصمیم بر آن شد که در پایان سال همایش ایران جغرافیای مهربانی برای اولین بار در سبزوار برگزار شود .

وی ادامه داد: در حاشیه آیین "ایران، جغرافیای مهربانی" یک کتابخانه روستایی به همت گروه جهادی شهدا و با حمایت رادیو فرهنگ، در روستای مَلوند از بخش روداب سبزوار، تجهیز و راه‌اندازی می شود.

در برنامه دیگر این همایش، ۲ تیم پزشکی متخصص جهادی کشور در سبزوار مستقر شده‌اند که در حوزه دندانپزشکی و جراحی فک و صورت خدمات درمانی رایگان به اقشار کم درآمد و دانش‌آموزان مناطق محروم که توسط خانه های بهداشت و مراکز درمانی معرفی شده اند، ارائه می دهند.

راه اندازی شعبه جهاد دانشگاهی در سبزوار، پیوستن دانشگاه حکیم سبزواری به دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام و نشست علمی موسسات خیریه مردم نهاد سبزوار با مسئولان خیریه کشوری و حضور معاون توسعه روستایی ومناطق محروم رئیس جمهور از برنامه های این آیین ملی است.

ایران پوشش دانش آموزان معاون مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر