کد خبر: 1043961 A

استاندار البرز:

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: پروژه‌های آزادراهی البرز به ثمر رسیده اند؛ مسافربری شدن فرودگاه پیام نیز محقق شده و جاده هشتگرد طالقان نیز پس از ۲۲ سال انتظار در نیمه اول سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایلنا از البرز، عزیزاله شهبازی در حاشیه بهره برداری از آزادراه غدیر (آزادراه جنوبی تهران و البرز) که روز پنجشنبه همزمان با ولادت حضرت علی(ع) و با حضور روحانی رئیس جمهور، اسلامی وزیر راه و شهرسازی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: سرانجام روز موعود فرا رسید و ابر پروژه آزادراه جنوبی تهران و البرز زیر بار ترافیک رفت تا گره بزرگ ترافیک ملی در این استان و پایتخت باز شود.

وی ادامه داد: علیرغم شرایط نامساعد اقتصادی و شیوع بیماری عالمگیر کرونا که می‌توانست سد راه بسیاری از امور شود، این پروژه با مجاهدت های خاموش روند پیشرفت‌اش را با سرعت طی کرد.

شهبازی با اشاره به اینکه این پروژه ۱۵۸ کیلومتری یک شاهراه مواصلاتی عظیم محسوب می شود، گفت: امروز به دستور ریاست جمهوری و با حضور استانداران تهران، البرز، قزوین و مرکزی در محل پروژه، این ابر پروژه زیربار ترافیک رفت.

وی با اشاره به ماموریت محوله از سوی رئیس جمهور برای تسریع در تکمیل پروژه های راه‌سازی البرز، افزود: آنچه موجب خرسندی مردم و مسئولان استان می شود، کاهش جدی آلودگی هوا است چرا که ۷۰ درصد آلودگی هوا ناشی از احتراق سوخت خودروها بویژه در ترافیک است و مردم البرز از این آلاینده ها رنج می برند.

استاندار البرز گفت: بهره برداری از منطقه یک آزادراه تهران شمال، ادامه آزادراه شهید همت در البرز و آزادراه غدیر که ۴۳ کیلومتر آن در حوزه البرز است، می توانند بیش از ۴۰ درصد منابع آلاینده که بواسطه ترافیک وارد البرز می شد، کاهش می دهند.

وی افزود: امید است بزودی با بهره برداری از منطقه ۲ آزادراه تهران شمال و تکمیل کمربند شمالی کرج، مردم این استان تا حدود زیادی از بار ترافیک ملی در استان رها شوند.

شهبازی گفت: این بار ترافیکی از البرز خارج می شود و احتمال می دهیم که این گره ها در قزوین تکرار شود بنابراین امید است طبق دستور رئیس جمهور، اهتمامی صورت گیرد تا مردم استان قزوین نیز از این ترافیک خلاص شود.

وی افزود: پروژه های آزادراهی البرز به ثمر رسیده اند، مسافربری شدن فرودگاه پیام نیز محقق شده و جاده هشتگرد طالقان نیز پس از ۲۲ سال انتظار مردم در نیمه اول سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار البرز گفت: طی مکاتبه درخواست ایجاد دسترسی فرودگاه کارگو پیام به آزادراه غدیر را از رئیس جمهور کشور مطرح خواهم کرد تا تبادلات ترانزیتی این امکان مهم کشور تقویت شود.

استاندار البرز افتتاح پروژه غدیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر