کد خبر: 1043960 A

نایب رئیس مجلس:‌

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از نوسازی و مقاوم‌سازی بیش از ۲ هزار واحد مسکونی در شهر زلزله سی سخت مرکز شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد خبرداد.

به گزارش ایلنا، علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که به همراه چندتن از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی، جهت بازدید از عملیات امداد، ساخت و رسیدگی به امور زلزله زدگان سی سخت رفته است، گفت: در این سفر به دعوت نماینده تلاشگر مرکز استان در مجلس حضور پیدا کردیم تا از نزدیک شاهد روند خدمات رسانی به مردم سی‌سخت باشیم.

نیکزاد افزود: در جایگاه نماینده ملت آمدیم تا به همه دست اندرکاران خدمت رسانی که از ساعات اولیه وقوع این حادثه در جهت امداد، نجات و اسکان موقت پای کار آمده اند، خدا قوت بگوییم.

وی گفت: نهادهای حمایتی و استاندار مصمم پای کار بوده‌اند و امروز نیز طی بازدید میدانی که داشتیم نمی‌گویم مشکل نیست ولی کمتر شده است.

نیکزاد با اشاره به زمان بازسازی، اظهارداشت: در موضوع بازسازی با توجه به اینکه منطقه سردسیری است سریعا عملیات بازسازی باید شروع شود، در طول مدت ۲۰ روزی که اوج سرماست مردم تحمل کنند تا بعد از آن عملیات نوسازی، بازسازی و مقاوم سازی شروع شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پیش‌بینی ما این است که بالای ۲ هزار واحد باید مقاوم سازی و نوسازی شود.

وی افزود: مدارس و خانه های بهداشت نیز وجود داشته که تخریب شده، علاوه بر آن جاده های روستایی که برای عملیات بازسازی از آنها استفاده خواهد شد نیز دچار آسیب خواهند شد، همه این موارد را در نظر داشته و برای بهتر شدن شرایط تلاش خواهیم کرد.

نیکزاد باتاکید بر اینکه مردم سی‌سخت در این واقعه تنها نیستند، یادآور شد: جهادگران و نهادهای مردمی حضور دارند و ما نیز از باب وظیفه خود نظارت می کنیم، با توجه به اینکه ایام بودجه است بسیار راغبیم اعتبارات حوادث چه برای مقاوم سازی و چه برای پیشگیری و بازسازی در اختیار وزارت کشور قرار گیرد.

وی افزود: اگر بتوانیم در مجلس نیز این کار را انجام خواهیم داد و طبق ماده ۱۶ و ۱۷ ستاد حوادث در اختیار وزارت کشور قرار گیرد تا بتواند کارها را پیش ببرند.

نیکزاد با بیان اینکه تسهیلات لازم و استقرار بازسازی صورت گرفته است، گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کار را شروع کرده و در صورت نیاز از کمک سایر استانها اگر لازم شد استفاده می کنیم.

نایب رئیس مجلس افزود: در مجلس نیز برای این حادثه با کمک نماینده مرکز استان ردیف بودجه پیشنهاد شده و قطعا با حمایت خود از آن دفاع خواهیم کرد تا حداکثر شهریور ماه ۱۴۰۰ بتوانیم عملیات بازسازی را به اتمام برسانیم.

استان کهگیلویه و بویراحمد رئیس مجلس شورای اسلامی رییس مجلس زلزله دنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر