کد خبر: 1043928 A

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور خبر داد:

معاون حمل ونقل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور گفت: سیستم های اعلام بار مجازی به صورت غیر متمرکز به صورت پایلوت در شهرستان لنجان و در شهر زرین شهر آغاز شد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، مهران قربانی در حاشیه نشست هم اندیشی با تشکل های صنفی حمل ونقل کالا استان اصفهان از آغاز اعلام بار مجازی در کل کشور به صورت غیر متمرکز خبر داد و اظهار کرد: بخش حمل ونقل جاده ای در ایران از جایگاه و اهمیت ویژه ای در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور برخوردار است .

وی ادامه داد: بخش حمل و نقل جاده ای با وجود تمام مشکلات، بدون وقفه در خدمت مردم و اقتصاد کشور است و عملکرد همه فعالان این بخش از جمله حمل و نقل بیش از ۴۵۰ میلیون تن کالا در ده ماهه گذشته با رشدی بیش از ۶ درصد نسبت به دوره مشابه در سال گذشته ، قابل تقدیر است.

قربانی هدف از برگزاری این جلسه را گفت وگو درباره مسائل روز حمل ونقل جاده ای عنوان کرد و خاطر نشان کرد: در این جلسات تلاش می کنیم به مسائل و موضوعات از دریچه نگاه رانندگان و فعالان این بخش بنگریم و راهکارهای مناسبی برای خدمت رسانی بهتر پیدا کنیم.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: درخصوص مشکل توقف ناوگان در مرزها، راهکار مناسبی در وزارتخانه متبوع مصوب شده و در دست پیگیری است و با اجرای طرح پس کرانه های مرزی و بیرون کشیدن فعالیتهای غیر ضرور از مرزها، مشکلات تا حدود زیادی مرتفع خواهند شد.

وی همچنین از پیشنهادات فعالان بخش حمل ونقل کالا در بهبود امور تعرفه‌های حمل و نقل کالا بر مبنای تن بر کیلومتر استقبال کرد و گفت: برای ارتقای سیستم نرخ گذاری تن بر کیلومتر و توازن هرچه بهتر آن در مبادی و مقاصد مختلف در کل کشور تلاش می کنیم.

قربانی در رابطه با اجرای طرح اعلام بار مجازی در پایانه های حمل و نقل کالا اظهار کرد: سیاست اصلی ما در بخش حمل ونقل کالا و مسافر استفاده حداکثری از فناوری اطلاعات و سیستم های حمل ونقل هوشمند است.

وی با اشاره به اینکه سیستم های اعلام بار مجازی به صورت غیر متمرکز و به صورت استانی در کل کشور آغاز شده است، گفت: این طرح به صورت پایلوت از حدود دو هفته گذشته در شهرستان لنجان و در شهر زرین شهر آغاز شد و خوشبختانه نتایج بسیار خوبی از جمله رضایتمندی کاربران آن به همراه داشته است که تجربه موفقی پس از اجرای طرحی مشابه در بندر بوشهر محسوب می شود. در این طرح ، راننده به راحتی و بدون لزوم حضور فیزیکی در سالنهای اعلام بار ، نسبت به انتخاب بار مورد نظر خود به راحتی اقدام می کنند.

قربانی با بیان اینکه نظارت راهبردی بر سامانه های اعلان بار مجازی بر عهده سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور و نماینده آنها در استانها خواهد بود، یادآور شد: به تشکل های صنفی شرکت های حمل ونقل کالا و رانندگان نیز به منظور نظارت بر روند اجرای این سیستم دسترسی های لازم ارائه می شود.

 

 

 

اقتصاد کشور ایران جاده حمل و نقل سازمان راهداری و حمل تشکل های صنفی حمل و نقل کالا استان اصفهان راهداری اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر