کد خبر: 1043891 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد؛

کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش ایلنا، امین حسین نقشینه گفت: امروز سامانه بارشی در نیمه جنوبی کشورمان و همچنین بارش در نوار میانی کشور تداوم پیدا می‌کند. به جز جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان در نیمه جنوبی استان‌های لرستان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی و مناطق مرتفع کرمان و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارندگی خواهند داشت که این بارش‌ها به شکل برف خواهد بود.

وی ادامه داد: شدت بارش‌های امروز در استان‌های فارس، کرمان، کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان و جنوب اصفهان خواهد بود. امروز برای استان گیلان بارش برف و باران و برای مازندران بارش پراکنده خواهیم داشت. جمعه بارش‌ها در جنوب کرمان و مناطقی از سیستان و بلوچستان و شمال و شرق هرمزگان به صورت بارش پراکنده و گاهی رعد و برق محدود می‌شود. روی ارتفاعات زاگرس مرکزی هم جمعه بارش برف را خواهیم داشت.

نقشینه اظهار داشت: شنبه و یکشنبه در بیشتر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام خواهیم داشت. دوشنبه مجددا در استان‌های جنوبی و شمال غرب و غرب سواحل خزر بارندگی‌ها آغاز می‌شود. امروز و فردا ماندگاری هوای سرد در نوار شمالی دمای هوا در دامنه‌های جنوبی البرز مناطق مرکزی جنوب شرق و شمال شرق هفت تا دوازده درجه کاسته خواهد شد. امروز دریای خزر و فردا خلیج فارس مواج و متلاطم می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی تهران توضیح داد: برای تهران هم امروز پیش بینی می‌کنیم هوا ابری باشد و بارش‌های پراکنده را هم خواهیم داشت. به تدریج کاهش ابر در تهران امشب رخ می‌دهد. بیشینه دمای هوای تهران امروز پنج و کمینه دما یک درجه زیر صفر خواهد بود.

استان گیلان خراسان جنوبی خلیج فارس دریای خزر سازمان هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر