کد خبر: 1043618 A

رئیس کل دادگستری استان قزوین:

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: با توجه به شرایط کنونی و بحران کرونا کمک های مومنانه از جمله اهدای تبلت به دانش آموزان نیازمند می تواند گام موثری در این زمینه باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حجت‌الاسلام نورالله قدرتی در مراسم اهدای ۶۷ تبلت به دانش آموزان نیازمند و کم برخوردار استان قزوین اظهار کرد: کمک به نیازمندان خصوصا افرادی که سرپرست خانواده آنها به هر دلیلی گرفتار شده، وظیفه انسانی، اسلامی و قانونی افراد یک جامعه است.

رئیس کل دادگستری استان بیان کرد: در شرایط اقتصادی کنونی و بحران کرونا که بسیاری از خانواده‌ها به ویژه خانواده‌های زندانیان با مشکل مالی مواجه شده‌اند، اهدای کمک‌های مومنانه می‌تواند گوشه‌ای از مشکلات آنان را رفع کند.

قدرتی با اشاره به اقدامات انجمن حمایت از زندانیان استان قزوین، گفت: تاکنون خدمات قابل تقدیری از سوی انجمن حمایت از زندانیان با همکاری کمیته امداد به خانواده مددجویان نیازمند ارائه شده است.

وی افزود: در خانواده مددجویان استان ۲۵۰ دانش آموز وجود دارد که با تعامل، همفکری و همکاری های صورت گرفته بین انجمن حمایت از زندانیان و کمیته امداد، مقرر شد ۲۵۰ تبلت تهیه شود که امروز ۶۷ تبلت از این تعداد به دانش آموزان نیازمند اهدا شد.

مقام ارشد قضایی استان یادآور شد: حضور خیران و افراد دارای بضاعت مالی برای کمک به زندانیان و رفع مشکلات آنان بسیار موثر است و امیدواریم با توجه به نزدیک بودن جشن نیکوکاری در استان از کمک های خیران بیشتر بهره مند شویم.

در دو ماه اخیر ۱۱۸ دستگاه تبلت به دانش آموزان کم برخوردار دارای والد یا والدین زندانی از طریق کمک های مومنانه اهدا شده است.

استان قزوین خانواده دانش آموزان کمیته امداد دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر