کد خبر: 1043560 A

استاندار آذربایجان شرقی:

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه هنر، قدمتی به اندازه تاریخ بشر دارد، گفت: بدون شک، بالندگی هر جامعه‌ای، مدیون فرهنگ، هنر و تاریخ آن است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، محمدرضا پورمحمدی در آیین معرفی نفرات برتر جشنواره موسیقی جوان و رونمایی از نماهنگ «ایرانیم» که در مجتمع فرهنگی و هنری ۲۹ بهمن تبریز برگزار شد، با اشاره به نقش هنرمندان در تعالی جوامع، اظهار داشت: جامعه بدون هنر، جامعه‌ای است که دچار سکون و رخوت است و چنین جامعه‌ای آن چنان که باید و شاید نمی‌تواند در مسیر توسعه و پویایی جامعه گام بردارد.

وی، دانش و فرهنگ را وجه تمایز اصلی کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه برشمرد و افزود: ایران اسلامی به مدد دانش، فرهنگ و آداب و رسوم بی‌نظیر خود در هیچ برهه‌ای از تاریخ، مستعمره هیچ کشوری نبوده است.

استاندار آذربایجان ‌شرقی همچنین با اشاره به سابقه درخشان تبریز و آذربایجان در حوزه فرهنگ و هنر، گفت: تبریز، دیاری است که با داشتن مکاتب مختلف هنری و ادبی توانسته است چون نگینی در عرصه هنر ایران بدرخشد.

پورمحمدی‌ با بیان اینکه ایران‌وطنی‌تر از آذربایجانی‌ها در هیچ کجای ایران و جهان وجود ندارد، اظهار داشت: هیچ شخصی نمی‌تواند با انگ و برچسب زدن، آذربایجانی‌ها را محدود کند و مردم غیور این دیار همواره برای خدمت به هموطنان خود تلاش می‌کنند.

وی تأکید کرد: حفظ، معرفی و حمایت از هنرمندان، وظیفه همه ماست و باید با اقدامات سنجیده در این زمینه، مانع مصادره هنرمندان ایرانی توسط کشورهای همسایه باشیم.

در این آئین از نفرات برتر جشنواره موسیقی جوان قدردانی و نماهنگ «ایرانیم» رونمایی شد.

آذربایجان شرقی ایران جامعه فرهنگی و هنری هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر