کد خبر: 1043516 A

کارشناس هواشناسی استان:

کارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین گفت: از روز پنجشنبه به مدت ۲ روز دمای هوا در استان قزوین بین هشت تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مهدی آخوندی اظهار کرد: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، استقرار زبانه‌های پرفشار از اوایل هفته جاری در سطح استان باعث کاهش دما و سردتر شدن هوا شده است.

کارشناس هواشناسی استان با بیان اینکه بارش‌های امروز به صورت باران و در مناطق کوهستانی همراه با برف خواهد بود، ادامه داد: از فردا پنجشنبه سامانه بارشی بسیار ضعیفی وارد استان می‌شود که انتظار داریم بیشتر در نیمه شمالی و جنوبی استان فعال باشد.

آخوندی تصریح کرد: با توجه به برودت دمای هوا از فردا بارش در مناطق مختلف استان به صورت پراکنده خواهد بود و دمای روزانه استان نیز هشت تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

وی وضعیت جوی استان قزوین را پایدار عنوان کرد و افزود: از بعدازظهر امروز با شمالی شدن جریان‌های جوی در سطح استان، وزش بادهای به نسبت شدید، کاهش دما و در ارتفاعات پدیده مه پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شهر آوج با منفی ۶ درجه سانتیگراد سردترین و رازمیان با ۱۳ درجه، گرم‌ترین نقاط استان بوده اند و هوای قزوین بین منفی ۲ تا ۱۲ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است.

استان قزوین ماهواره هواشناسی کاهش دما مناطق کوهستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر