کد خبر: 1043468 A

فرماندار شهرستان مهران خبر داد:

فرماندار شهرستان مهران از بسته بودن پایانه مسافری مرز بین المللی مهران خبر داد و گفت: تا اطلاع بعدی تردد مسافر از این گذر مرزی به منظور مقابله با کرونای انگلیسی ممنوع است.

به گزارش ایلنا، اسد قاسمی با اشاره به تعطیلی پایانه مسافری مرز بین المللی مهران اظهار داشت: با توجه به شیوع نوع جدید ویروس کرونا موسوم به کرونای انگلیسی در کشور عراق و بنابر تصویب ستاد استانی مدیریت کرونا ، پایانه مرزی مهران تا اطلاع بعدی به روی مسافران ورودی و خروجی مسدود است.

وی با تاکید بر اینکه مسافران عراقی که هم اکنون داخل کشورمان هستند می‌توانند با مراجعه به مرز و با همراه داشتن تست کرونا از مرز خارج شوند تاکید کرد: پیش از این تنها افرادی که دارای تابعیت ایرانی، عراقی بودند، می‌توانستند از این مرز تردد کنند.

فرماندار مهران با اشاره به اینکه فعالیت تجاری در مرز بین المللی مهران با رعایت تمامی پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی فعال است، افزود: هم‌اکنون قرنطینه‌های بهداشتی بیشتر از پیش در مرز مهران فعال است و تیم‌های بهداشتی در این مرز برای غربالگری و پایش افراد آلوده و انجام اقدام‌های پیشگیرانه برای مقابله با بیماری‌ها حضور دارند.

قاسمی یادآور شد: روزانه به طور متوسط ۲۵۰ کامیون حامل کالای صادراتی و بازرگانی از مرز بین المللی مهران پس از تشریفات گمرکی به کشور عراق صادر می شود که تمامی این کامیون ها قبل از خروج از مرز بازرسی شده در صورت برخورد با موارد مشکوک این موضوع در دست بررسی قرار خواهد گرفت.

شهر مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی، مهمترین و اصلی‌ترین مسیر تردد خودرو‌های شخصی، کامیون‌های حامل کالا‌های صادراتی و خودرو‌های حامل زائران عتبات عالیات عراق است.

فرماندار ویروس عتبات عالیات تشریفات گمرکی کالای صادراتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر